Благо с цял мач при изненадваща загуба на Терек

Терек падна от Волга с 1:3 у дома

Отборът на Волга спечели важна победа в борбата си за оцеляване, след като изненадващо се наложи с 3:1 над тима на Терек (Грозни). Срещата се игра на стадион "Ахмат-Кади Кадиров" и бе от програмата на 36-ия кръг на руската Премиер лига.

Българският полузащитник Благой Георгиев започна като титуляр за домакините и остана на терена през целия мач, но не се отличи с кой знае какви отигравания.

Иначе Терек първи излезе напред в резултата в 22-ата минута, когато Маурисио бе точен от дузпа. През втората част обаче гостите се разиграха и в 53-ата минута Бибилов възстанови статуквото.

Само 3 минути по-късно Кариака направи обрата пълен, а крайното 3:1 оформи Аджинджал в 89-ата минута.

След успеха Волга остава на 14-о място във временното класиране с актив от 34 точки, на 7 от първия сигурен изпадащ - Спартак Налчик. Домакините от Грозни пък са 11-и с 41 пункта.
Десподов след титлата: Не съм виждал такава подкрепа