Ботев (Враца) победи Локо (Сф) в контрола

Венци Иванов отбеляза единствения гол

Днес се изигра поредна контрола преди стартирането на пролетния дял в българското футболно първенство.

Ботев Враца стигна до победа с 1:0 над Локомотив София с 1:0. Успехът на врачани дойде след попадение на Венци Иванов в 61-та мин. от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Тодор Чаворски минута по-рано, който беше повален в пеналта от вратаря на "железничарите" Драгомир Петков.

Тимът на Локомотив изпусна няколко възможности пред вратата на Иван Иванов, който не даде възможност на Мартин Димитров и Васил Димитров да го преодолеят във 2-та и 13-та минута.

Христо Спасов изтърва няколко отлични възможности да отбележи на гостите преди почивката, по един пропуск направиха още Анатоли Тодоров и Ивайло Цветанов. През втората част пробивите на Чаворски и ударите на Венци Иванов бяха постоянна заплаха за вратата на "железничарите".

Преди мача беше представена пролетната селекция на врачани, с която от неделя Ботев Враца започва новия сезон във В група.

През зимната подготовка тимът на Николай Тодоров - Кайзера изигра 9 мача, спечели 6 от тях, в един завърши наравно и загуби две срещи при голова разлика 25:11.

В неделя врачани гостуват на съименника си от Луковит в среща от 16-ия кръг на трета футболна дивизия.

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)