Бенфика победи Брага в мегадрама на „Луш”

Гол в добавеното време донесе победата на „орлите”

Отборът на Бенфика постигна изключително ценна победа в битката за титлата в Лига Сагреш след победа над досегашния лидер Брага с 2:1. Срещата на митичния стадион „Луш” предложи истинска драма в последните минути, като гол на Бруно Сезар в продължението на мача даде победата на домакините.

Първата част не предложи много интересни моменти пред двете врати и тя логично завърши 0:0.

В началото на второто полувреме Аксел Витцел пропусна чудесна възможност да открие резултата за „орлите”, но вратарят на Брага Куим спаси. Малко по-късно Мосоро изпусна възможността да даде аванс на гостите след като стреля неточно с глава по посока вратата на Артур.

В 77-ата минута бе отсъдена спорна дузпа в полза на Бенфика за нарушение на Елдерсон срещу Бруно Сезар. Зад топката застана Витцел, който не сгреши – 1:0 за „орлите”

Само 4 минути по-късно обаче защитникът на Брага изкупи вината си, отбелязвайки изравнителен гол след асистенция на Уго Виана.

Само че в крайна сметка отборът на Бенфика имаше последната дума в срещата. В даденото от съдията продължетние Нико Гайтан проби отдясно и подаде на Бруно Сезар, който с премерен удар с левия крак матира Куим за 2:1 в полза на домакините.

Малко по-рано през деня третият претендент за шампионската титла в Португалия Порто победи с 2:0 гостуващия Олянензе с попадения на Лучо Гонзалес и Джеймс Родригес.

С този си успех „драконите” оглавиха класирането след 25-ия кръг в Лига Сагреш с 60 точки, Бенфика е на 2-ро място с 59 пункта, а тимът на Брага се свлече на 3-та позиция с актив от 58 точки.

Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси