Лил капитулира срещу Брест, Монепелие остава лидер

Вижте всички резултати и голмайстори от съботните мачове в Лига 1

Брест, който се бори за оставане в Лига 1, препъна шампиона Лил по пътя към защита на титлата. „Песовете” загубиха с 1:3 като гост и остават трети в таблицата.

Брест шокира Лил в самото начало с два гол в първите 10 минути. Омар Даф откри резултата след 5 минути игра, а от дузпа Бруно Груги направи 2:0 в 10-ата.

Шампионите се върнаха в мача, когато Педрети намери Дмитри Пайе и младият талант се разписа за 2:1.

Брест не се стресна и Александър Алфонс пак даде два гола аванс на домакините с попадение в 52-ата минута – 3:1.

Таранът на Лил Тулио Де Мело си изкара втори жълт картон след час игра и бе изгонен, което сложи край на надеждите, че гостите могат да измъкнат нещо от мача.

Лидерът в таблицата Монпелие ще запази първата позиция и след този кръг. Играчите на Рене Жирард взеха трудна победа с 2:1 над гостуващия Сошо и взеха аванс от 3 точки пред ПСЖ преди мача на парижани.

Младата звезда на Монпелие и мароканския футбол Йоан Белханда даде отличен старт на претендента за титлата с гол за 1:0.

Сенегалският нападател Модибо Майга изравни в 28-ата, но Джон Утака направи достатъчно Сюлейман Камара да даде победата на Монпелие с попадение в 55-ата минута.

В други срещи от кръга Рен надигра Евиан като гост с 3:1, Валансиен се справи у дома срещу Тулуза – 2:0, Нанси победи Дижон навън с 2:0, а Аячо и Сент Етиен направиха 1:1.