Хихон удари Райо и запази шансове за оцеляване

Майорка надви минимално Реал (Сарагоса) у дома

Спортинг Хихон зарадва за втори пореден път своите фенове у дома, побеждавайки с 2:1 Райо Валекано в мач от 35-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят стартира добре за домакините и още в петата минута Гастон Сангой можеше да се разпише, но пропусна. Той обаче се реваншира в 18-ата минута , когато се възползва от грешки на Диего Коща и Жоел Роблес.

Гостите успяха да изравнят в 50-ата минута, когато Микел Лабака възстанови статуквото, а три минути по-рано Сангой улучи гредата.

В 76-ата минута голмайсторът на гостите бе изгонен за удар срещу Мате Билич, а две по-късно Билич зарадва "Ел Молинон" с прекрасно изпълнение от фаул.

В 80-ата Билич отново се прояви решаващо, спасявайки удар на Андрея Делибашич, а в 87-ата и левият бек на "пчеличките" Касадо напусна заради червен картон и така Райо приключи двубоя с деветима души.

След този успех тимът на Хавиер Клементе е на пет точки от спасителното място, тъй като има 31 в своя актив. Толкова има и Реал (Сарагоса), отстъпил минимално при визитата си на Майорка с гол на Виктор в 33-ата минута.