Лацио остави Милан без успех в трети пореден мач (ВИДЕО)

"Росонерите" се задоволиха само с 1:1 срещу "орлите", които завършиха с 10 души

Милан записа трети пореден мач без победа в Серия А след 1:1 срещу Лацио на „Сан Сиро”. Ремито в последната среща от 30-ия кръг остави отбора на Синиша Михайлович на 6 точки зад петия Фиорентина в битката за евроквоти.

„Орлите” влязоха в срещата след шокиращата загуба с 0:3 от Спарта (Прага), която ги изхвърли от Лига Европа в четвъртък вечер. Лацио нямаше успех като гост на Милан от 25 години насам, последната беше през септември 1989 година, когато легендата Паоло Малдини си вкара автогол.

Въпреки лошата статистика, римляните поведоха рано. Лукас Билия центрира от корнер и Марко Пароло бе оставен с глава да открие резултата.

„Росонерите” изравниха само шест минути по-късно след четвърт час игра. Луис Адриано удържа физически пазача си и пусна за Карлос Бака, който прати в мрежата за 1:1. Това сложи край на серията му от 4 поредни мача не само без гол, но дори без удар в очертаният на противниковата врата.

Кейсуке Хонда пропусна две добри положения преди и след почивката, а Маркети изби хубав дар на Бонавентура в началото на втората част. Бака направи голям пропуск след центриране на Адриано, но поне имаше засада да го отсрами.

В 66-ата минута Фелипе Андерсон се нагласи сам срещу вратаря, но младата сензация Донарума го отказа със спасяване от световна класа и изби покрай гредата. Веднага след това Маркети направи друго запомнящо се спасяване и успя с мъка да тласне шут на Бонавентура до гредата, която му помогна.

Сенад Лулич цинично повали Хонда при контра и бе изгонен с втори жълт картон в 84-ата минута, а в добавеното време Лацио имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Сапата, но не получи такава.

Милан е шести с 49 точки, зад Интер и Фиорентина, които са пред тях с по 55. Лацио е осми с 42.