Брага изгуби шансове за титлата

Отборът на Брага допусна домакинско поражение с 1:2 от Олянензе в изтеглен мач от 28-ия кръг на португалското футболно първенство.

Така възпитаниците на Леонардо Жардим останаха с 59 точки и загубиха и минималните си шансове да атакуват титлата, след катовече имат непреодолим пасив от 7 точки от лидера Порто два мача преди края на сезона.

Брага водеше в класирането в края на март, но в последните си четири срещи спечели само 1 точка и по всяка вероятност няма да успее дори да се пребори за място в Шампионската лига, тъй като вече изостават на 3 точки зад втория Бенфика, който в неделя гостува на Рио Аве.

Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 19-ата минута с гол на Нуно Коельо.

Бразилецът Кауе изравни в 58-ата минута, а четвърт час по-късно Едаурдо Фернандес-Дади донесе пълен обрат за гостите.

Брага завърши мача с човек по-малко след червен картон на Дъглао в 77-ата минута.

С втората си поредна победа в шампионката Олянензе се изкачи на седмо място с 35 точки.

Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси