Лех и Тонев се доближиха само на точка от върха

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр при победата на Лех Познан с 1:0 над гостуващия Полония Варшава в мач от 28-ия кръг на полското футболно първенство. Тонев изигра добър мач, но беше заменен в 80-ата минута от Камил Дригас.
Българинът можеше да открие в 11-ата минута, когато стреля опасно от фаул от 25 метра, но вратарят Себастиан Пжировски успя да избие.

Малко след почивката отново стражът на гостите се намеси решаващо след удар с глава на Тонев.

Домакините заслужено поведоха в 59-ата минута, когато сърбинът Войо Убипарип вкара със силен шут след добра работа на Рафал Муравски.

Така възпитаниците на Мариуш Румак записаха трета поредна победи, а серията от шест успеха и равенство в последните им седем мача позволи на Лех да събере 48 точки и да се изкачи на второто място в класирането само на точка от лидера Легия Варшава, който в неделя приема Ягелония.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита