Черноморец пак не хвана влака за Европа след 1:1 със столичния Локомотив

"Акулите" останаха без победа в четвърти пореден кръг

Черноморец /Бургас/ не можа да запише победа в четвърти пореден кръг, след като стигна само до точка и 1:1 срещу гостуващия тим на Локомотив /София/ в среща от 29-ия кръг на родната „А” футболна група.

Домакините започнаха срещата по-добре, тъй като бяха наясно, че единствено победа ще ги остави в полпозишън за третото място и съответно - участие в квалификациите на турнира Лига Европа.

Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо, който е наказан и няма да ги води от резервната скамейка в този и следващия двубой, определено стояха по-добре от своите гости през първото полувреме, но не успяха да материализират териториалното си преимущество.

В края на частта обаче влезе в сила правилото „като не вкараш – ще ти вкарат”. Шест минути преди паузата столичните „железничари”, доста нелогично, поведоха в резултата.

Това стана, след като при една от редките им контраатаки Антонио Павлов пробяга с топка в крака над 30 метра и остана сам срещу стража на бургазлии и хладнокръвно го преодоля с удар под плонжа му – 1:0.

Така Локомотив /София/ се прибра в тунела на „Лазур” с гол аванс, но веднага след почивката допусна изравняване. До него се стигна след разбъркване в наказателното поле на столичани, при което Ангел Терзиев стреля на два пъти, но ударите му бяха спасени от Галев, но стражът нямаше шанс след мощния шут на притичалия Шаешу, който справедливо възстанови ремито – 1:1.

След това попадение обаче Локомотив заигра по-добре и не позволи на „акулите” отново да овладеят инициативата, като футболистите на гостите бяха добре подредени във фаза защитата и не пропускаха да спечелят ценни минути при всяка изгодна ситуация.

Това вбеси гледащият от ложите наставник на Черноморец и Херо извърши всичките си 3 позволени смени в рамките на 4 минути, но и този ход не даде очаквания резултат.

Все пак, бургазлии заиграха по-добре и буквално обсадиха вратата на гостите в последните минути на двубоя, но не можаха да вкарат попадение и така загубиха третата си позиция във временното класиране.