3. Черно море разгроми Лудогорец с 4:0, докосва Европа (ВИДЕО)

Черно море разгроми Лудогорец с 4:0, докосва Европа (ВИДЕО)

"Моряците" хвърлиха "Тича" в еуфория

Отборът на Черно море изигра един от най-добрите си мачове през сезона и отнесе с 4:0 шампиона Лудогорец в мач от 33-ия кръг на efbet Лига.

"Моряците" взеха ценни три точки в битка с ЦСКА за второто място в крайното класиране, което дава право на директно участие в Лигата на конференциите, докато завършилият на трета позиция ще трябва да мине през бараж. Черно море е еднолично на втората позиция с 69 точки, а "армейците" са с 67.

Първото чисто положение за отбелязване на гол ба на сметката на Черно море в 7-ата минута, когато Васил Панайотов центрира от дясното крило на втора греда, където Андреяс Калкан се опита да засече, но не успя да осъществи добър контакт с топката, която прелетя покрай вратата на Лудогорец.

Лудогорец пропиля страхотна възможност да излезе напред в резултата в 21-вата минута, когато Спас Делев получи топката в наказателно поле и стреля с десния си крак в близкия ъгъл, но Иван Дюлгеров демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Рик Джонатан тръгна на самостоятелен рейд в 27-ата минута, като демонстрира страхотна скорост. Бразилецът навлезе в наказателното поле на Черно море и шутира към долния десен ъгъл на вратата, но Иван Дюлгеров се намеси и отрази.

Две минути по-късно Рик Джонатан опита удар от средна дистанция, с който обаче не успя да затрудни вратаря на Черно море.

"Моряците" успяха първи да ударят в 43-ата минута и да поведат в резултата. Пабло Гарсия получи топката на границата на наказателното поле, като обърна фронта на атаката, центрирайки на втора греда, където Андреяс Калкан бе изпуснат от Сон, като футболистът на Черно море стреля с глава към вратата. Пламен Пепеляшев успя да играе с топката, но не и да я избие извън очертанията на вратата.

Домакините успяха да удвоят преднината си в 67-ата минута. След разбъркване центриране в наказателното поле на Лудогорец Живко Атанасов свали топката с глава за Влатко Дробаров, който продължи с глава за Даниел Димов. Капитанът на Черно море бе изключително съобразителен и стреля от воле, не оставяйки никакви шансове на Пламен Пепеляшев да отрази.

Наказателната акция на "моряците" продължи в 83-ата минута. Пабло Гарсия отне топката в центъра и веднага изведе току-що влезлият Уеслен Жуниор. Бразилецът пое топката, Пламен Пепеляшев се опита да скъси ъгъла, но Уеслен опъна мрежата зад стража на Лудогорец с мощен удар, вкарвайки третото попадение за домакините в двубоя.

В последните минути на двубоя Живко Атанасов също се нареди сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0 за "моряците".

Черно море – Лудогорец 4:0

1:0 Андреяс Калкан 43

2:0 Даниел Димов 67

3:0 Уеслен Жуниор 83

4:0 Живко Атанасов 90

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 15. Дани Мартин, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цвутомир Панов – 27. Даниел Димов (К), 5. Пабло Гарсия – 11. Илиан Илиев-младши, 71. Васил Панайотов, 16. Андреяс Калкан – 86. Исмаил Иса

Лудогорец: 69. Пламен Пепеляшев – 14. Дени Групер, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон (К), 17. Сон – 18. Ивайло Чочев, 8. Клод Гонсалвеш – 7. Рик Джонатан, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев – 10. Матиас Тисера