Много нерви, счупена ракета и мъчителна победа за Григор Димитров в Истанбул (ВИДЕО)

Два часа и 13 минути трябваха на Гришо да победи румънския квалификант Адриан Унгур със 7-5, 4-6, 7-5

Григор Димитров с много нерви и мъки спечели първия си мач на турнира в Истанбул. Гришо строши ракетата си в изблик на яд в края на втория сет, който загуби, но успя след 133 минути игра да надвие румънския квалификант Адриан Унгур със 7-5, 4-6, 7-5 и се класира за четвъртфиналите.

В четвъртфиналната фаза Григор Димитров ще се изправи срещу Иржи Весели или Роберто Карбайес Баена.

Григор демонстрира излишни нерви за тази фаза на турнира, а играта му бе белязана от много непредизвикани грешки. 194-ия в света Унгур беше стабилен и това изравни силите. В първия сет румънецът проби първи, въпреки че беше много колеблив на своя сервис и логично Димитров върна пробива. Едва при 5-4 за Унгур българският №1 повиши качеството на играта си и спечели следващите три гейма, за да триумфира със 7-5.

Гришо осъществи пробив в началото на втория сет и изглеждаше, че ще стигне до победа в два сета, но влезе в много лоша серия и в края на 9-ия гейм при 5-4 за Унгур не сдържа нервите си и строши ракетата си с удар в корта пред погледа на родителите си, които го гледаха от трибуните. Нервите никога не са полезни в тениса и той загуби сета след пробив и 6-4 за румънеца.

В решителния трети сет ситуацията пак беше същата и Унгур поведе с 5-4. Григор обаче стисна зъби в този решителен момент, изравни с ас за 5-5, после убедително проби за 6-5 и затвори мача на свой сервис – 7-5.