Григор Димитров е на финал в Истанбул (ВИДЕО)

Българинът би с два тайбрека Иво Карлович и ще спори с аржентинец за трофея

Григор Димитров се класира за финала на турнира в Истанбул след победа с два тайбрека над Иво Карлович - 7:6(0), 7:6(2).

Мачът бе много равностоен в двата сета и премина без нито един пробив, но в тайбреците нашето момче надигра гиганта от Хърватия, за да го отстрани.

Срещата продължи 100 минути и започна равностойно. Двамата бяха максимално концентрирани, а сервисът на Карлович изглеждаше непробиваем.

Григор взимаше по-трудно своите геймовете, но намери ритъм точно в тайбрека и го взе на нула.

Във втората част нашето момче заигра със самочувствие, но в крайна сметка пак трябваше да се мине през тайбрек, за да спечели мача със 7:6(2).

Така Димитров ще играе за осми път на финал в кариерата си и за втори този сезон, след като в средата на януари загуби спора за титлата в Сидни от Виктор Троицки.

За трофея в Истанбул тази неделя хасковлията ще играе срещу победителя от аржентинския полуфинал между Диего Шварцман и Федерико Делбонис.