„Лисиците” взеха точка от „Олд Трафорд” и вече са само на две от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Великденското чудо на Лестър не можа да се случи след 1:1 с Юнайтед, но ще стане факт, ако Тотнъм не бие Челси

Лестър все още не е шампион на Англия!

„Лисиците” обаче са само на две точки от заветната цел, след като взеха една от визитата си на „Олд Трафорд”.

Манчестър Юнайтед пък почти се сбогува с амбициите си за челната четворка след 1:1 в мача от XXXVI кръг на Висшата лига.

Така „червените дяволи” изостават с 4 т. от градския съперник Сити, а и с цели 13 от лидера Лестър. Хората на Клаудио Раниери пък вече имат 77 в своя актив, като водят с 8 пред втория Тотнъм.

„Шпорите” обаче са с мач по-малко, защото гостуват на Челси в понеделник вечер и ако не успеят да спечелят, то Англия ще има най-изненадващия шампион в историята.

До края остават още само два кръга, в които след санкция ще се завърне и голмайсторът на гостите Джеймс Варди. Той изгледа мача от трибуните, където бе и легендата на „червените дяволи” Ерик Кантона, както и още много известни личности.

Раниери по традиция не направи нито една промяна в стартовия си състав, спрямо последната среща, докато колегата му Луис ван Гаал отново заложи на тийнейджъра Маркъс Рашфорд в предни позиции.

Като цяло домакините имаха териториално и игрово предимство през почти целия мач, но Лестър показа нагледно, че футболът е игра на голове.

Още осмата минута Антонио Валенсия финтира Кристиан Фукс и центрира чудесно с външен фалц към точката за дузпа.

Там Рашфорд се размина с топката, ала тя стигна до непокрития на далечната греда Антони Марсиал, който с шут от движение я прати между краката на Каспер Шмайхел, за да открие резултата.

В 14-ата минута пък вратарят на „лисиците”, чийто баща Петер е легенда на Манчестър Юнайтед, спаси сигурен гол. Тогава Маруан Фелайни овладя на гърди, за да подаде към Джеси Лингард и той стреля добре, ала 29-годишният датски страж показа класа.

После на сцената се появи Уес Морган. Капитанът на гостите си проправи път през защитата на домакините и с глава засече центриране от статично положение, за да изравни резултата в 17-ата минута – 1:1.

Не след дълго Маруан Фелайни удари без топка провокиралия го Роберт Хут, но това остана незабелязано от съдиите.

Впоследствие пък Джеси Лингард падна при едно единоборство с Дани Симсън, който бе последен в защитата на гостите, а реферът даде знак играта да продължи. Уейн Рууни протестираше, докато Джейми Варди навярно гледаше със свито сърце от трибуните.

След това Риад Марез поиска дузпа, след като бе закачен от Маркос Рохо, ала арбитърът подмина претенциите на алжиреца, защото и той, също като Лингард, падна твърде лесно.

Така първото полувреме приключи при равенство 1:1.

Веднага след подновяването на играта двата тима показаха, че ремито не устройва никого, разменяйки си по една опасна атака.

В 50-ата минута Дани Симсън центрира успоредно на голлинията, но там нямаше кой да засече и Карик изчисти в корнер.

Мачът обаче стана доста по-затворен след почивката и Луис ван Гаал се опита да промени това, като пусна на терена Хуан Мата, за да запише испанецът своя двубой №100 с екипа на Манчестър Юнайтед.

В 78-ата минута Рууни центрира към Смолинг и той стреля с глава, но топката срещна гредата.

Малко преди края гостите останаха с човек по-малко, тъй като в 86-ата юношата на домакините Дани Дринкуотър получи втори жълт картон.

Юнайтед се опита да се въползва веднага от числения си превес и Рууни изпълни добре последвалия свободен удар, но Шмайхел отново бе на висота.

В добавеното време вратарят спаси и изстрел на резервата Мемфис Депай, за да запази ремито до последния съдийски сигнал – 1:1.

Така „лисиците” ще трябва да почакат поне до понеделник, за да станат шампиони. Те ще стискат палци действащите първенци от Челси да вземат нещо от Тотнъм.

Ако ли не, Лестър ще се нуждае от още само две точки в оставащите си два мача или пък от грешна стъпка на „шпорите”. Програмата на лондончани след двубоя на "Стамфорд Бридж" включва домакинство на Саутхемптън и визита на борещия се за оцеляване Нюкасъл.

Оставащите на "лисиците" два мача до края пък са вкъщи срещу Евретън и гостуване именно на шампиона Челси в последния кръг.