Български нападател продължава напред в Лига Европа с Хартс (ВИДЕО)

Николай Тодоров не игра за шотландците при успеха им като гости с 4:2 над естонския Инфонет

Българският нападател Николай Тодоров остана неизползвана резерва при успеха на неговия Хартс с 4:2 като гост на естонския Инфонет в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Шотландците се класираха напред с общ резултат 6:3 след победата си с 2:1 у дома.

Шотландец, бразилец и турчин дадоха три гола аванс на „сърцата” още до почивката на стадиона в Талин. Калъм Патерсън откри след само две минути игра, Игор Роси удвои в 9-ата, а Алим Йозтурк направи 3:0 в добавеното време на първата част.

Харин намали в 51-ата, но веднага след центъра Игор Роси покачи на 4:2. Воскобойнков намали на 2:4 в 63-ата минута.

19-годишният Николай Тодоров беше на скамейката за Хартс, но не влезе в игра. Младежкият национал на България играеше за отбора на Нотингам до 21 години през миналия сезон.

В следващия кръг Хартс ще играе с малтийския Биркиркара, като първият мач е в Малта на 14 юли.

Де Роси: Леверкузен бе по-добър от Рома