Каземиро и Ричарлисон отпадназа за Бразилия за "Копа Америка"

Каземиро и Ричарлисон отпадназа за Бразилия за "Копа Америка"

Сензацията Ендрик е повикан

Соченият за бъдеща звезда на световния футбол нападател Ендрик беше включен в състава на Бразилия за предстоящото издание на турнира "Копа Америка", но дефанзивният халф Каземиро и нападателят Ричарлисон не намериха място в групата от 23-а футболисти, обявена от селекционера Доривал Жуниор.

Ендрик, който е на 17 години в момента и е футболист на Палмейрас, ще се присъедини към Реал (Мадрид), когато навърши пълнолетие на 21-и юли тази година. На 15-годишна възраст той започна да играе мъжки футбол за своя клуб, като до момента има 64 мача и 18 гола. В националния отбор на Бразилия има 4 мача и два гола, като се превърна в най-младият играч на мъжки национален тим, който бележи гол на митичния стадион "Уембли".

Каземиро, който има във визитката си пет титли в Шампионската лига с Реал (Мадрид), загуби мястото си заради поредица от контузии, лоша форма и трудна адаптация в актуалния си отбор Манчестър Юнайтед. Иначе 32-годишният полузащитник има 75 мача за петкратните световни шампиони.

Ричарлисон, който играе за Тотнъм във Висшата лига, беше голмайстор на Бразилия на Световното първенство в Катар през 2022-а година, но не успя да помогне да бъде преодоляна Хърватия на четвъртфинал. От тогава насам той трудно намира място в състава, независимо за какво играят бразилците. 27-годишният футболист с прякор Гълъба има 31 мача, 12 гола и 4 асистенции за Шпорите през този сезон във всички турнири. Габриел Жезуш (Арсенал) и нападателят на Уулвърхямптън Матеуш Куня са другите забележими отсъствия от състава.

Атаката на Бразилия се води от Винисиус Жуниор от Реал (Мадрид), съотборникът му Родриго, както и Габриел Мартинели (Арсенал), Рафиня (Барселона) и Еванилсон от Порто.

Напълно очаквано в списъка попада защитникът на Реал (Мадрид) Едер Милитао, който скъса връзки на коляното в началото на сезона, но постепенно показа много от най-добрата си форма. Няма изненади при вратарите, където Едерсон от Манчестър Сити и Алисон Бекер от Ливърпул имат за конкуренция 24-годишния Бенто Крепски от Атлетико Паранаензе. Данило от Ювентус, както и Вендел (Порто), Ян Коуто (Жирона) са бекове, а Лукаш Бералдо (Пари Сен Жермен), Габриел Магаляеш (Арсенал) и Маркиньос от Пари Сен Жермен са другите централни защитници, освен Милитао.

48-ото издание на "Копа Америка" ще се проведе от 20-и юни до 14-и юли в САЩ, като бразилците започват с Коста Рика на 24-и, а четири дни по-късно срещат Парагвай. Последната им среща в група D е с Колумбия на 2-и юли. Преди началото на първенството те ще имат и две приятелски срещи – на 8-и юни с Метсико и на 12-и с домакините.

Олисе наниза хеттрик на Северна Ирландия в генералната репетиция преди Мондиал 2026 (ВИДЕО)

Франция победи Северна Ирландия с 3:1 в приятелски мач, игран в Лил, а Майкъл Олисе блесна с хеттрик

10 от Нидерландия измъкнаха успех над Узбекистан с дузпа в края (ВИДЕО)

Две дузпи донесоха успеха на "лалетата"

Домакинът Канада с последни тренировки преди световното първенство

“Кленовите листа” досега в историята си не са печелили мач на Мондиал

Защитник на Уругвай лети до Европа заради контузия

Араухо изправи на нокти всички в родината си

Луис де ла Фуенте очаква контузените да са на линия за Мондиала

Селекционерът на испанския национален отбор по футбол Луис де ла Фуенте смята, че нападателите Ламин Ямал, Нико Уилямс и Виктор Муньос ще бъдат готови за откриващия мач на страната на Световното първенство.

Инфантино подкрепи Ериксен

Президентът на ФИФА Джани Инфантино изрази задоволство да научи, че халфът и капитан на Дания Кристиан Ериксен е в съзнание и му пожела бързо възстановяване.