Ювентус вдигна трофей след първата си победа в Хонконг (ВИДЕО)

"Старата госпожа" обърна Саут Чайна след грешка на Кристиан Мора

Ювентус победи 2:1 Саут Чайна след обрат в мач за International Challenge Cup. „Старата госпожа” постигна първия си успех в Хонконг в своята история.

След тоталното превъзходство на Ювентус, Саут Чайна откри резултата. С основна вина беше вратарят на „Старата госпожа” Нето, който излезе неразчетено и изби лошо топката. Чан Сю-ки я овладя и я вкара в мрежата.

Няколко минути по-късно, в 26-ата, Юве изравни. Мароканският национал Мехди Бенатия беше точен, след като свободен удар, изпълнен от Миралем Пянич, рикошира в стената и това позволи на Бенатия да излезе на чиста позиция, от която се възползва, за да отбележи втория гол за новия си клуб. Преди това той бе вкарал на Тотнъм в Мелбърн.

До почивката играта загрубя и Роман Мачек беше изритан лошо, но успя да продължи, а Пауло Дибала и Пянич тестваха вратаря на Саут Чайна.

Превъзходството на Юве даде резултат осем минути преди края, когато резервата Лоренцо Росети се възползва от грешка на резервния вратар на домакините Кристиан Мора при удар на Стефано Падован, забивайки победното попадение.