Ботев Враца разгроми Бдин Видин със 7:2

Преди контролата врачани представиха отбора за новия сезон

Ботев Враца разгроми със 7:2 третодивизионния Бдин Видин в последната си контролна среща преди старта на първенството във Втора професионална лига.

Врачани откриха резултата още в 11–ата мин. Точен за 1:0 бе Денис Цолев след асистенция на Димитър Петков. Само три минути по-късно Павел Петков удвои след грешка в отбраната на гостите.

В 17-ата мин. и Тодор Чаворски бе близо до гола, но би право в ръцете на вратаря.

В 20-ата пък Георги Пейчев извърши нарушение срещу Ангел Каишев и реферът Николай Малджански не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Бдин. Точен от бялата точка за 2:1 бе Александър Соколов.

В 22-ата мин., след контраатака, Павел Петков покачи на 3:1. В 39-ата мин. и домакините получиха право да изпълнят дузпа, заради нарушение срещу Петков. Потърпевшият стреля, но топката срещна гредата.

При добавката обаче Чаворски се разписа за 4:1. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката. Второто полувреме отново премина под диктовката на врачани.

В 63-ата мин. Венци Иванов вкара за 5:1, след подаване на Любослав Младенов. В 77-та мин. Калоян Цветков асистира на Иванов за втория му гол - 6:1.

В 82-та мин. Андриан Краев засече с глава центриране отдясно на Ивайло Цветанов и прати топката в мрежата за 7:1. Пет минути по-късно Николай Лазаров прехвърли вратаря на врачани Иван Иванов за крайното 7:2.

Преди контролата официално бяха представени двата тима на Ботев, които през сезон 2016/2017 г. ще играят във Втора професионална лига и Елитната юношеска група U19.

Най-малките футболисти от ДЮШ на Ботев, родени през 2006 г. и 2007 г., водени от Янислав Яков  пък показаха двете купи, спечелени през това лято от турнира "Звездичка" в Бургас и от Димитровград-Сърбия.

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)