Каляри подхлъзна Рома в края и остави "вълците" само с точка (резултати+репортажи)

Торино и Болоня заформиха истинска голова вихрушка, Сашо Тонев дебютира за Кротоне в Серия А, четири отбора са с пълен актив след втория кръг

Рома отново не зарадва тифозите си след като отпадна безславно от Шампионска лига по-рано тази седмица.

Тази вечер римският клуб изпусна Каляри при гостуването си в Сардиня и от 2:0 позволи да се стигне до 2:2.

Лучано Спалети заложи на най-доброто и до 46-та минута, "вълците" вече водеха с два гола след попадения на Диего Пероти в 6-та от дузпа и Кевин Строотман веднага след почивката.

Марко Бориело, обаче, върна един гол в 56-та минута и Рома се прибраха в собствената си половина, за да бранят резултата. Това даваше ефект до 88-та минута, когато нисичкият Марко Сау беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава взриви трибуните на "Сант Елия"

Така Рома е с 4 точки след два кръга и е на пета позиция в подреждането. Каляри пък си спечелиха първа точка за новия сезон.

Торино и Болоня сътвориха истинско голово шоу на "Стадио Олимпико" в Торино. Биковете разбиха болонци с 5:1, а главният герой за успеха на червените беше Андреа Белоти, който оформи хеттрик на свое име с голове в 28-та, 38-та и 89-та минута.

Между първите две попадения на Торино, Болоня отбеляза почетно такова чрез Сафир Тайдер, но Джозеф Мартинес и Даниеле Басели също се разписаха във вратата на Антонио Миранте, за да направят вечерта за гостите кошмарна. Резултатът можеше да бъде и още по-категоричен, но Белоти изпусна дузпа в 83-та минута, като така вече има два пропуска от бялата точка за два мача.

Фиорентина постигна първата си победа, надделявайки над Киево с 1:0. Ден преди 90-годишнината на клуба, Пауло Соуса отпразнува първия си успех за сезона след загубата от Ювентус в първия кръг, благодарение на гол на новодошлия Карлос Санчес с глава в 29-ата минута. Виолетовите изгубиха трима ключови играчи по време на мача заради контузии – Вечино, Татарушану и голмайстора Санчес.

След доброто представяне срещу Наполи новакът Пескара загуби 1:2 в Сасуоло, който сред четирите отбора е с пълен актив.

С два гола на Паволети Дженоа се наложи с 3:1 над друг новак – Кротоне, като гост за втората си поредна победа, като двубоят се игра в Пескара. Александър Тонев дебютира за Кротоне в Серия А и направи силен мач.

В Генуа пък Сампдория обърна Аталанта и също е в челото. Кеси откри за гостите с третия си гол в два мача. Куалярела изравни от дузпа, а Барето осъществи обрата точно преди почивката в сътрудничество с несигурния вратар Спортиело. Преди това Кармона остави гостите с човек по-малко за цяло второ полувреме.