Швайни потъна в сълзи при сбогуването си с Бундестима (ВИДЕО)

Германия победи Финландия с 2:0, но цялото внимание бе за капитана, който изигра последния си мач за Бундестима

С много сълзи в очите капитанът на германския национален отбор Бастиан Швайнщайгер се сбогува с Бундестима. Лидерът на немския отбор през последното десетилетие изигра последния си мач за Германия при успеха с 2:0 срещу Финландия в контрола пред над 30 000 зрители на „Борусия парк” в Мьонхенгладбах.

Швайни се разплака още преди мача, когато бе почетен с награди и грамоти за приноса си към немския футбол и закри лицето си с ръка, потънал в сълзи. 32-годишният халф дебютира за германския отбор преди 12 години през юни 2004-а и оттогава насам записа 121 мача и 24 гола с националната фланелка.

„За мен значи толкова много, че сте тук днес. Беше чест да играя за вас”, обърна се той към публиката на стадиона.

Швайнщайгер държи рекорда за най-много мачове за Германия на европейски финали – 18. Той е световен шампион от Бразилия преди две години и е номер 4 по брой мачове за Бундестима.

На терена Германия диктуваше събитията, но Марио Гьотце изпусна на празна врата и почивката дойде без голове.

През втората част Макс Майер откри резултата в 55-ата минута след пас на Гьотце.

Швайнщайгер бе сменен от Джулиан Вайгъл в 67-ата минута, което бе символично предаване на щафетата на следващото поколение. Капитанът бе изпратен с овации на крака в последния си мач.

Опит за подаване на Месут Йозил се отклони в бранителя Оражури и топката мина през ръцете на вратаря Храдецки за 2:0 след автогол.

След края на мача всички играчи и хората от щаба на немския отбор се сбогуваха лично с Бастиан Щвайнщайгер, който се поклони пред всички сектори на стадиона и за последно се порадва на народната любов с националния екип.

Бъдещето на Швайни на клубно ниво остава несигурно, защото Жозе Моуриньо го прати да тренира с резервите на Манчестър Юнайтед.