Бака и Нианг продължиха възхода на Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" с втори пореден успех, с който се изкачиха временно до третото място

Милан победи като домакин Лацио с 2:0 в междинния пети кръг на Серия А. Головете на "Сан Сиро" отбелязаха Карлос Бака и М'Байе Нианг.

Началото на срещата започна активно и за двата отбора, като Лацио отправиха и два точни изстреля към Донарума в първите осем минути. След това "росонерите" постепенно иззеха инициативата и все по-осезаемо поглеждаха към вратата на "орлите".

Въпреки това, трябваше да се стигне до фаталната грешка на Марко Пароло в центъра на терена в 37-та минута, от която да се възползва Юрай Куцка, който пусна страхотно подаване зад защитата към Бака. Колумбиецът напредна спокойно и хладнокръвно откри за 1:0.

След почивката, Лацио беше крайно мотивиран да върне гола във вратата си, но защитата на Милан беше стабилна. Смените Кейта и Фелипе Андерсон не успяха да вдъхнат нужното въображение и скорост, за да се стигне до попадение.

Вместо това в 73-та минута М'Байе Нианг получи топката отдясно, опита се да центрира остро към дузпата, но хвърлилия се на шпагат Раду изби топката с ръка. Давиде Маса не мисли дълго и посочи бялата точка. От нея точен бе именно френското крило, оформяйки и крайния резултат.

Въпреки че имаше за цел единствено да пази преднината си, Милан създаде още няколко интересни атаки, но Бонавентура, Нианг и Хонда не успяха да се възползват.

Така, изиграли мача си от кръга преди всички останали, Милан излязоха на третото място с девет точки, докато Лацио остават със своите седем и заемат шестата позиция.