Джошуа Кимих запази 100-процентовия актив на Байерн с късен гол в Хамбург (резултати+репортажи)

Баварците уволниха Бруно Лабадия, Чичарито наниза хеттрик срещу Майнц, а Херта загуби нови точки

С късен гол на Джошуа Кимих мюнхенският Байерн запази 100-процентовия си рекорд в Бундеслигата. Баварците победиха трудно с 1:0 като гости закъсалия Хамбургер.

Две положения в течение на мача, във всяко едно от полувремената, изтърва Роберт Левандовски. Хамбургер, който нямаше победа от началото на сезона, сякаш даде всичко от себе си за треньора Бруно Лабадия, за когото се говори, че ще бъде уволнен.

Левандовски пропусна с глава в 18-ата минута, стреляйки от чиста позиция над напречната греда, а в 74-ата минута не успя да засече остро подаване на резервата Франк Рибери отляво след пробив на французина.

Тихият в този мач Томас Мюлер беше най-близо до гола в 78-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря, но Адлер беше остана непробиваем.

По всичко изглеждаше, че Байерн ще загуби първи точки в Бундеслигата и откакто Карло Анчелоти е старши треньор. Но Рибери осъществи пореден фантастичен пробив отляво, разконцентрира и вратаря Адлер преди да пусне голов пас на задната греда и Кимих да опъне мрежата за нещастие на Бруно Лабадия – най-тъжния човек този следобед.

Кимих вкара 4 гола в последните си 4 мача, а преди това не бе отбелязвал в нито една от първите си 39 появи за Байерн.

След почивката Матс Хумелс напусна принудително терена, което притесни Карло Анчелоти. Идната седмица в Шампионската лига Байерн гостува на Атлетико (Мадрид).

Хавиер Ернандес-Чичарито наниза хеттрик за Леверкузен срещу Майнц 05, срещу който има най-много попадения в Бундеслигата (5 гола в 3 мача), като вкара един от головете си в 90-ата минута и „аспирините” стигнаха до късен успех с 3:2. Отборът на Роджър Шмид сложи край на негативната серия от три мача без успех, два от които в Бундеслигата.

Иначе домакините от Майнц държаха инициативата през първото полувреме, когато на два пъти повеждаха. Йунус Мали откри в 31-ата минута с 18-ия си гол в Бундеслигата за Майнц и се изравни със Зидан по този показател. Чичарито изравни минута по-късно, но Щефан Бел върна аванса на домакините.

Мексиканецът сам осъществи обрата през втората част, а Леверкузен тресна веднъж и гредата. Майнц няма победа у дома от 6 мача насам. Последната такава серия датира от сезон 2010/11.

С 95-ия си гол в Бундеслигата Ибишевич се изравни със Сергей Барбарес измежду реализаторите от Босна и Херцеговина в немското първенство. Ведад вкара два гола за Херта, а столичани не успяха да се върнат на победния път след 3:3 като гости във Франкфурт на Айнтрахт, като домакините изравниха в 90-ата минута чрез Михаел Хектор.  Берлинчани се свлякоха до 6-ото място, след като през седмицата загубиха 0:3 от Байерн. Херта откри с първата си дузпа от ноември 2015 г. насам. Вкара я Ибишевич.