9 от 9 за Базел

Автогол и дузпа решиха мача на лидера в швейцарското първенство

Противникът на българския шампион "Лудогорец" в груповата фаза на Шампионската лига - "Базел" записа победа с 3:1 като гост на "Санкт Гален" в мач от швейцарското първенство.

Възпитаниците на Урс Фишер трябваше да реализират пълен обрат в резултата, за да се поздравят с успеха.

Марко Араторе изведе домакините напред в 14-ата минута, а в 25-ата минута Матиас Делгадо възстанови равенството. Автогол на Рой Гелми четвърт час преди края на мача изведе гостите напред, след което попадение от дузпа на Сейду Думбия в 90-ата минута оформи крайния резултат.

Така шампионът "Базел" до момента няма никаква грешка за първенство и след 9 победи от 9 мача и 27 точки заема първото място в класирането. "Санкт Гален" от своя страна е на 8-мата позиция с 9 точки.