Наполи по петите на Юве след успех у дома (ВИДЕО)

Габиадини и Хамшик бележат за 2:0 над Киево

Наполи се изкачи на втората позиция в класирането в Серия А, на точка от лидера Ювентус, който е с 15, след лесна домакинска победа над Киево с 2:0.

Футболистите на Маурицио Сари имаха пълно надмощие през първата част и успяха да вкарат два гола, които бяха достатъчни за трите точки в двубоя от VI кръг на шампионата.

В 24-ата минута Хамшик изведе отдясно Кайехон, който пусна към Габиадини и италианският нападател с удар от пеналта прониза мрежата на гостите за 1:0.

Точно четвърт час по-късно Хамшик удвои преднината на своя тим. Инсиние изведе словака отляво, Хамшик пое и с мощен шут матира Сорентино за втори път.

След почивката домакините не тръгнаха да търсят трето попадение и намалиха оборотите, от което не се възползва Киево и така Наполи затвори двубоя при 2:0 в своя полза.

Киево е на 5-ото място в класирането с 10 точки.