Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

С 3 гола в последните 15 минути Ювентус стигна до впечатляващ частичен обрат от 0:3 до 3:3 при визитата си на Болоня от предпоследния XXXVII кръг на италианската футболна Серия А.

Домакините поведоха с класически резултат с 2 ранни попадения и едно малко след почивката, ала в крайна сметка трябваше да се задоволят с 3-о последователно реми срещу „бианконерите“.

Те, от своя страна, регистрираха 6-о поредно равенство в Калчото и останаха с равен брой точки със своя съперник.

Болоня има 68 в актива си, но заради по-добрата си голова разлика заема 3-ото място в класирането, а е Юве на 4-о след първия си мач след уволнението на треньора Масимилиано Алегри, спечелил наскоро Купата на Италия.

Иначе дата отбора си осигуриха предсрочно участие в Шампионската лига догодина, тъй като в новия формат на турнира Италия ще има 5 тима.
В понеделник вечер, на стадион "Ренато Дал'Ара", още във втората минута Рикардо Калафиори откри резултата, а в 53-ата оформи и класиката, след като в 11-ата Сантиаго Кастро удвои аванса на Болоня.

Федерико Киеза върна надеждите на гостите в 76-ата минута, след което Аркадиуш Милик намали до 2:3 в 83-тата минута, а секунди след това Кенан Йълдъз оформи крайното 3:3.

По-малко от минута след началото на мача Болоня създаде първата си добра възможност. Ремо Фройлер се възползва от неубедително действие на защитник на гостите, отне топката и стреля, но Войчех Шчесни спаси.

При последвалия корнер домакините стигнаха и до откриване на резултата. Топката бе центриране остро по земя, отново играч на Ювентус не се намеси добре и изчисти кълбото в краката на Рикардо Калафиори, който с удар под напречната греда отбеляза за 1:0.

"Рособлу" продължаваха да са по-активни и в 8-ата минута Мишел Ебишер опита далечен удар, преминал над вратата.

В 11-ата минута резултатът бе удвоен. Топката бе центрирана в наказателното поле, където двама души скочиха да играят с нея и в крайна сметка от главата на Сантиаго Кастро тя се оплете в мрежата за 2:0.

"Бианконерите" изглеждаха тотално неориентирани и за малко резултатът да стане класически в 13-тата минута. Далечен удар бе спасен с мъка от Войчех Шчесни, а Одгор притича и довкара, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе признато.

В следващите минути Ювентус успя да поукроти натиска на домакините, но пък така и не съумя да създаде никаква по-сериозна опасност пред вратата на Лукаш Скорупски до края на полувремето.

В началото на втората част гостите най-накрая показаха зъби. В 47-ата минута Адриен Рабио се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи точен удар, който бе спасен от Скорупски.

Много бързо обаче Болоня добави трети гол на сметката си. "Рособлу" отнеха топката в средата на терена и веднага я пратиха в предни позиции, там Данило не се намеси достатъчно убедително и позволи на Калафиори да му отнеме и останал очи в очи с Войчех Шчесни хладнокръвно копна топката, за да отбележи за 3:0.

Юве все пак успя да върне един гол в 76-ата минута. Федерико Киеза се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката и останал очи в очи с вратаря реализира за 3:1.

Гостите успяха да вкарат и втори гол в 83-тата минута чрез Аркадиуш Милик, който се разписа със страхотен изстрел от фаул.

Само минута по-късно "старата госпожа" успя да изравни. Торинци организираха страхотна контраатака Кенан Йълдъз напредна с топка в крака и с мощен шут от дистанция се разписа за 3:3.

Юве можеше да направи и пълен обрат в 88-ата минута, когато след хубава комбинация Киеза бе изведен в наказателното поле и само намесата на защитник в последния момент попречи на нападателя да отбележи четвърти гол за своя тим.

Така двата отбора взеха по точка и остават с равен актив във временното класиране преди последния кръг, в който Юве приема Монца, докато Болоня гостува на Дженоа в серия от 9 мача без поражение.

ПСЖ иска да подпише доживотен договор с Луис Енрике

Специалистът пое поста на парижкия клуб през лятото на 2023 година

Три клуба от Висшата лига проявяват интерес към постоянен трансфер на Николас Джаксън

Сенегалецът не е убедителен в Байерн

Стоилов: Целта ни е да играем в Европа

Треньорът на Гьозтепе Станимир Стоилов говори пред медиите след победата с 2:0 над Самсунспор

Консейсао: Ръководството на Милан не ме подкрепи

Сержио Консейсао, който до януари беше начело на Милан, нападна ръководството за уволнението си

Свикаха спешна среща в Рома

През уикенда Рома загуби пореден важен двубой. Футболистите на Джанпиеро Гасперини този път допуснаха поражение при гостуването си на Ювентус с 1:2, а след срещата наставникът не спести критиките си по адрес на някои футболисти

Флик призна, че Барселона ще търси защитник през януари

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик обяви, че ще обмисли привличането на нов защитник през януарския трансферен прозорец, след като датчанинът Андреас Кристенсен ще бъде извън терена за продължителен период от време заради сериозна контузия

Милан уреди трансфера на Фюлкруг

Милан и Уест Хам са постигнали пълна договорка за трансфера на нападателя Никлас Фюлкруг на “Сан Сиро”

Паратичи си тръгна от Тотнъм, ще спасява Фиорентина

Фабио Паратичи вече е в Италия и е напът да стане новият спортен директор на Фиорентина, след като е постигнал договорка с клуба от Серия А, съобщава “Кориере дела Сера”

Астън Вила иска Тер Щеген

Вратарят Марк-Андре тер Щеген остава основен кандидат за раздяла с Барселона през януарския трансферен прозорец, а запитване на германеца е отправил английският Астън Вила, твърди испанският вестник „Мундо Депортиво“