Барса се измъкна в Германия, Сити и Селтик сътвориха историческо реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Девет гола в двата мача от група C на Шампионската лига

Барселона успя да вземе своето при визитата си на Борусия М'Гуадбах в мач от втория кръг на група С в Шампионската лига. Каталунците трябваше да сътворят пълен обрат, след като след час игра изоставаха в резултата.

Първият половин час беше равностоен, като и двата отбора създадоха опасни положения пред вратите. Първо Ибрахима Траоре застраши Тер Стеген, а след това Неймар и Луис Суарес пробваха да дадат ранен аванс на Барса.

В 34-та минута „Борусия Парк“ изригна, след като Торган Азар беше намерен на ръба на засадата в наказателното поле на гостите и сам срещу вратаря не сбърка за 1:0.

Веднага след това Жорди Алба и Луис Суарес изпратиха опасни удари по посока на Ян Зомер, но без резултат.

До почивката Борусия удържа аванса си,  а това продължи и още 20 минути през второто полувреме. Тогава обаче Арда Туран успя да върне гола и изравни резултата. Той бе намерен перфектно от Наймар с пас зад защитата и с мощен шут от малък ъгъл не остави шанс на Зомер.

В 74-та минута Барса стигна до пълния обрат с гол на Жерар Пике, който се пребори най-добре пред вратата на Борусия след поредица от рикушети и прати топката във вратата.

До края на срещата гостите гледаха да задържат добре топката, за да запазят резултата и успяха да постигнат целта си, печелейки трите точки.

В другата среща от групата Селтик и Манчестър Сити прожектираха истински трилът на 'Селтик Парк" и завършиха 3:3, като домакините трябва да са по-разочаровани от изгубените точки, тъй като на три пъти повеждаха в резултата.

Първото полувреме на срещата беше истински трилър, който започна още в 3-та минута. Тогава след перфектно изпълнено движение от пряк свободен удар, футболистите на Селтик матираха защитата на англичаните и Муса Дембеле беше на правилното място, за да засече с тяло топката във вратата. Това попадение влезе в историята на „детелините“ като най-бързия гол в Шампионска лига за тях.

В 11-та минута Фернандиньо успя да върне равенството. След удар от разстояние, топката рикушира в защитник на шотландците, като тя стана много удобна за дебнещия халф на Сити, който безпроблемно матира вратаря.

В 20-та минута Селтик отново излязоха напред и то след като Ракийм Стърлинг им направи подарък, отбелязвайки си автогол. Нападателят се беше върнал в защита, за да покрие зоната на Гаел Клиши, но за негово нещастие, в опита си да блокира центрирането отляво, той отклони фатално топката, която влетя зад Браво.

Стърлинг се рабилитира много бързо и в 28-та минута изравни отново резултата. Той бе изведен на скорост зад гърба на защитата, финтира противников футболист при влизането си в наказателното и плъзна топката под плонжа на вратаря. По този начин Стърлинг стана първият англичанин, който си отбелязва автогол и вкарва в противниковата врата в един мач от Шампионската лига.

Само две минути след почивката, Селтик за трети път поведе след нов гол на Муса Дембеле. След попадението Сити отново се хвърли в атака и напълно очаквано, те отново изравниха. В герой за англичаните се превърна Нолито.

Изненадващо, след шестия гол в мача, темпото рязко спадна, като сякаш и двата отбора бяха доволни на точката. До последния съдийски сигнал не се стигна до решаващо попадение и така Сити натрупа четири точки, изравнявайки се на първото място с Барселона. На трето и четвърто място останаха Борусия и Селтик с по едно равенство и една загуба.