Рома разнася румънския шампион с 4:0-годишния Тоти (ВИДЕО)

Капитанът се отчете с три асистенции

Рома се разправи с румънския шампион Астра (Гюргево) с 4:0 в мач от група "Е" на Лига Европа. Мачът се игра на една врата, като „вълците” не оставиха никакъв шанс на комшиите от Гюргево и с по два гола през двете полувремена стигнаха до категоричната победа.

С три асистенции се отчете живата легенда на отбора Франческо Тоти, който преди два дни навърши 40 години, а в четвъртък вдъхнови своя отбор.

Така Рома събра 4 точки след равенството 1:1 с Виктория (Пилзен) в първия си мач и дели първото място с Аустрия (Виена). Чехите и австрийците завършиха 0:0 в другия мач.

Тимът на Лучано Спалети откри резултата още в 15-ата минута. След центриране на Тоти от фаул румънската защита увисна лошо и Кевин Строотман от няколко метра заби топката в мрежата.

В края на полувремето Рома отново ликуваше след статично положение. Лунг изби мощна тупалка от свободен удар на Тоти, но Фацио пред голлинията добута във вратата за 2:0.

Доминацията на италианците продължи и след почивката, като само десет минути по-късно римляните убиха всякаква интрига в двубоя. В 47-ата минута Пероти проби отляво и центрира остро, а Фабрицио неволно прати топката в собствената си врата.

В 55-ата минута Тоти избухна с невероятен пас зад румънската защита за Мохамед Салах, който с хладнокръвно преодоля Лунг и направи 4:0.

Франческо Тоти е бил замесен в 6 гола в своите 6 появи този сезон във всички турнири.

До края на мача Рома свали темпото и не си даваше много зор, а рухналите румънци така и не намериха сили поне за почетен гол в мача.