Пирин превзе "Лаута" за първи път в историята след изключителна драма с Локо (Пловдив) (+ВИДЕО)

"Орлетата" реализираха три контри, Дани Младенов - герой

По изключително драматичен начин Пирин извоюва първата си победа на „Лаута” в своята история и първата като гост този сезон след 3:2 над Локомотив (Пловдив) в първия мач от 9-ия кръг на Първа лига.

От 1973 г. датира съперничеството между двата отбора и досега „орлетата” нямаха успех там. Но с два гола на Дани Младенов, вторият в последната секунда, Пирин я постигна.

Бакалов откри за домакините в началото на второто полувреме на добавка преди с две контри, завършени от Младенов и резервата Костов, Пирин да отбележи първите си голове като гост този сезон и да бъде на прага на първия си успех на този стадион.

Но новият национал Мартин Райнов се възползва от грешка на Красимир Костов, за да възстанови статуквото пет минути преди края.

С трета бърза контра Пирин измъкна победата в 94-ата минута, когато Дани Младенов прехвърли елегантно Ел Харуби.

Бавно беше темпото през първото полувреме, като Локомотив имаше само териториален превес до 40-ата минута, когато Мартин Камбуров изпусна чисто положение.

Първата възможност се откри пред Тони Тасев от Пирин, който нахлу отдясно в наказателното поле, но Ясин Ел Харуби парира неговия удар и последвалата добавка на Димитър Благов.

Минута по-късно домакините също бяха на голова ситуация, ала вратарят Красимир Костов внимаваше и бързо се намеси срещу изведения Дани Кики от Мартин Камбуров.

Последваха скучни минути, в които домакините владееха топката, но не знаеха как да пробият компактната защита на гостите.

Чак в 40-ата минута го сториха. Мартин Камбуров беше изведен сам в наказателното поле и финтира Костов, но топката му избяга встрани. Все пак голаджията шутира, но вратарят парира.

Точно преди почивката и Мартин Райнов излезе сам, като мина между двама защитници в наказателното поле, и отново Краси Костов спаси.

Второто полувреме започна с по една смяна и в двата състава. Костов замени Муйеци в състава на Пирин, а Райков влезе вместо Марчев в този на Локо.

Двата отбора бяха по-открити и положенията не закъсняха. Удар на Дани Младенов беше блокиран преди Локомотив да открие в 51-ата минута. Димо Бакалов беше точен на добавка отблизо, след като сам накара Николов и Тасев да сбъркат комично с изненадващ ножичен удар при центриране от корнер.

Пирин обаче бързо изравни. Дани Младенов беше изведен превъзходно на ръба на засадата от Башлиев, финтира хладнокръвно вратаря Ел Харуби и пусна в мрежата.

Това е първият гол на „орлетата” като гости този сезон.

След разпокъсана игра от нарушения и смени дойде 74-ата минута, когато бе осъществен и пълният обрат. Кощрна изрита една топка, резервата Костов я овладя, като направи за смях Иван Горанов и през краката на вратаря Ел Харуби заби втория гол за „орлетата”.

Пирин предвкусваше първата си победа този сезон като гост и първата си на „Лаута” изобщо, докато чистеше на посоки центриранията на домакините.

Така се стигна до 85-ата минута, когато въздушен двубой между Камбуров и бранител в зелено оставиха мъртва една топка. Краси Костов обаче излезе неразчетено и новоизлюпеният национал Мартин Райнов го прехвърли с глава.

Домакините потърсиха и крайната победа, но вместо това получиха още един гол на контра. Крумов загуби единоборство с Траянов, който пусна за крилото Младенов, а последният елегантно и хладнокръвно прехвърли Ел Харуби за драматичните първи три точки за Пирин изобщо на „Лаута”, а и през този сезон.

Така бе сложен край на серията на Локомотив от три поредни победи във всички турнири и две в първенството. Пловдивчани се смъкнаха засега до 9-ото място със своите 12 точки.

Пирин записа трета поредна победа на всички фронтове и дръпна до 6-ата позиция с 13 точки.