Бентеке донесе заслужена точка на Палас на „Гудисън” (ВИДЕО)

Евертън остана без победа във втори пореден мач

Евертън пропусна възможността да излезе втори във Висшата лига, след като Кристиан Бентеке донесе заслужена точка на Кристъл Палас на „Гудисън Парк” – 1:1.

Домакините поведоха в 35-ата минута, когато Ромелу Лукаку завъртя свободен удар над стената и топката се спря в долния ляв ъгъл.

Палас подобри представянето си след почивката, изравнявайки резултата в 50-ата минута, когато друг белгиец - Бентеке посрещна центриране на Джоел Уорд и с глава прати в далечния ъгъл.

Гостите едва не спечелиха четвърта поредна победа, но гол с глава на Деймиън Дилейни не беше признат заради засада.

Точката беше достатъчна, за да изкачи карамелите до третото място, на 4 точки от лидера Манчестър Сити, въпреки че останалите битки предстои да се изиграят през уикенда.

„Орлите”, които продължават своето възраждане, след като взеха само една точка от първите си три мача, останаха седми.