Гълъбинов с 81 минути в Серия Б преди лагера на националите

Хубчев ще разчита на нападателя за квалификациите с Франция и Швеция

Завръщащият се в националния отбор нападател Андрей Гълъбинов игра до 81-ата минута за Новара при загубата 0:1 като гост на Беневенто в 7-ия кръг на Серия Б.

Единствения гол отбеляза Раман Чибсах в 44-ата минута, с който Беневенто записа втора поредна победа, а Новара – четвърти мач без успех и второ поредно поражение.

В класирането Беневенто се нарежда трети с 14 точки, а Новара се смъкна до 19-ото място от 22 отбора с 5 точки.

От началото на сезона в Серия Б Гълъбинов има 7 участия (всичките като титуляр) и 1 гол.

Първоначално 27-годишният нападател бе повикан от Ивайло Петев, а новият селекционер Петър Хубчев го запази в разширения състав за предстоящите световни квалификации с Франция и Швеция, в които "трикольорите" са гости.