"Гайдарите" избегнаха конфузна загуба от Литва в 89-ата минута (ВИДЕО)

Словения излъга Словакия с 1:0 в Любляна

Шотландия се препъна у дома и не можа да бие Литва. Напротив, „гайдарите” имаха нужда от много късен изравнителен гол на резервата Джеймс Макартър в 89-ата минута, за да се спасят от загубата за 1:1 на „Хемдън парк” в Глазгоу в група Е на световните квалификации.

Шотландците тръгнаха с разгромен успех с 5:1 като гости на Малта, но това явно е било измамно, защото днес нещата не стояха никак добре за тима на Гордън Страхън.

Грант Ханли и Калъм Патерсън бяха близо до гола с удари с глава за домакините през първата част, а Робърт Снодгрс и Крис Мартин също направиха пропуски.

Литовците удариха точно преди да измине час игра с хубава атака, която мина през Сливка, той пусна за Фьодор Черних и нападателят на полския Ягелония с десния крак ниско се разписа в близкия ъгъл за 1:0.

Джеймс Макартър бе заменил бившия халф на Манчестър Юнайтед Дарън Флетчър на почивката. Капитанът на шотландците бе сменен още след първата част в 75-ия си мач за страната.

Чак минута преди края на редовното време Грант Ханли отклони дълго хвърлен тъч от Ръсел Мартин към Джеймс Макартър, който с глава изравни отблизо.

В третия мач от тази група Е тази вечер Словения излъга Словакия с 1:0 в съседското дерби на стадиона в Любляна.

Халфът на Фиорентина Йосип Иличич намери резервата Рок Кронаветер в 74-ата минута и той вкара победния гол.

Бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк водеше атаката на словенците и беше сменен едва в продължението на мача за бавене на време.

Това бе втора поредна минимална загуба за словаците, водени от Марек Хамшик след онова неприятно 0:1 от Англия в 95-ата минута при първия и единствен мач на Сам Алърдайс начело на островитяните.

В групата води Англия с 6 точки, Шотландия и Словения имат по 4, Литва е с две, а Словакия и Малта са без актив.