Нова гръмка победа на Литекс в Аматьорската лига

"Оранжевите" разбиха с 5:0 като гости четвъртодивизионния тим от село Ресен

Литекс разби с 5-0 като гост четвъртодивизионния тим от село Ресен и се класира за областния полуфинал на Аматьорската лига. Оранжевите не срещнаха никакви проблеми срещу един от най-силните отбори в Търновската група и още до 10-та минута забиха 4 гола. Два пъти се разписа Денил Селимински, точни бяха Искрен Писаров и Коце Генков. След четвърт час принудително заради травма теренът напусна плеймейкърът Йоан Петков.

И през втората част ловчанлии продължиха да мачкат съперника си. Пропусналият голяма част от сезона заради контузия бранител Мариян Симеонов отбеляза фамозен гол в 60-та минута със задна ножица, с което оформи крайния резултат. След това близо половин час Литекс игра с 10 души.Наставникът Живко Желев рано направи смените си, а после даде почивка на Тошко Тодоров и така искаше да изпробва характера на възпитаниците, особено след злополучния мач в неделя срещу Кариана.Те се справиха отлично в защитен план, а в нападение Деско Русев изтърва четири пъти сам срещу вратаря.

В следващата фаза Литекс ще срещне Славяново на неутрален терен,а след това ще играе с победителя от двубоя Видима-Кариана. Накрая шампионите от четирите области ще определят носителят на трофея.В неделя от 16.00ч оранжевите пък играят домакински мач от първенството срещу Мизия(Кнежа)

Съставът на Литекс, разгромил село Ресен: Васил Тодоров-Мамбо, Виктор Мицаков, Мариян Симеонов, Иван Иванов (30-Илиян Митрев), Иван Филипов, Дилян Димитров(15-Стефан Иванов), Йоан Петков(12-Деско Русев), Тошко Тодоров, Денил Селински, Искрен Писаров, Коце Генков

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига