Арсенал взе само точка от Мидълзбро вкъщи навръх рождения ден на Венгер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новаците и Виктор Валдес развалиха празника на французина

Арсенал стигна до едва точка след 0:0 у дома срещу новака Мидълзбро в мач от деветия кръг на Висшата лига, състоял се навръх 67-ия рожден ден на Арсен Венгер.

Възпитаниците на французина се намираха в серия от седем победи, последната от които с 6:0 над Лудогорец тази сряда, но в съботния следобед не можаха да преодолеят Виктор Валдес.

Испанският вратар направи редица ключови спасявания, но със същото може да се похвали и неговият колега Петър Чех.

Последният трябваше на два пъти да се намесва решително в 19-ата минута след неумела изява на своя капитан Лоран Кошчелни.

Впоследствие гостите имаха още две добри възможности, но не успяха да ги оползотворят и така почивката дойде при нулево реми.

Веднага след нея, в 49-ата минута, Виктор Валдес излезе неразчетено при едно центриране и увисна, след което Алексис Санчес центрира към Кошчелни, но бранителят се размина на сантиметри от топката, а така и от гола.

В 54-ата минута Санчес проби през центъра и отправи силен удар, но Валдес показа класа и отрази.

Мидълзбро отговори с опасен изстрел, а в 58-ата минута Адама Траоре надбяга бранителите на „топчиите” и шутира по диагонала, ала Петър Чех отново бе на висота.

Не след дълго Алексис Санчес бе изведен в коридор, но Валдес отново спаси удара му, а в самия край Алваро Негредо имаше шанс да донесе победата на Мидълзбро, но опита финт и в последния миг топката му бе отнета от Кошчелни.

В третата минута на добавеното време пък Йозил вкара попадение, което бе отменено заради очевидна засада.

Така в крайна сметка Арсенал взе точка и вече има 20, благодарение на които оглави класирането, ала Манчестът Сити е със само една по-малко преди домакинството си на Саутхемптън в неделя.

Мидълзбро остана без победа от месец август насам, когато надви Съндърланд с 2:1. Новаците са със седем точки в актива си от девет мача.