Стъридж блести в битката на младите надежди на Клоп и Почетино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул се класира за четвъртфинал за Купата на Лигата след 2:1 на "Анфийлд" над Тотнъм

Даниел Стъридж вкара и двата гола за Ливърпул при успеха с 2:1 над Тотнъм на „Анфийлд”, който класира „червените” за четвъртфиналите за Купата на Лигата в Англия.

Пред над 53 000 зрители Юрген Клоп и Маурисио Почетино пуснаха експериментални състави, но качеството на играта беше високо.

Пресата на домакините сработи в 9-ата минута. Джордж-Кевин Нкуду се подхлъзна пред собственото наказателно поле, Груич отне, а рикоширалият удар на сърбина бе използван от Даниел Стъридж, който изпревари вратаря и отблизо откри резултата.

В 12-ата минута Мишел Ворм предотврати втори гол на Стъридж, който после имаше нов шанс, но би слабо във вратаря.

Младоците на „шпорите” даваха отпор, но не създаваха почти нищо в предни позиции.

В средата на втората част Жоржиньо Вайналдум пусна през центъра идеален извеждащ пас за Стъридж и английският нападател удвои под плонжа на Ворм с втория си гол, въпреки че би доста колебливо.

Вайналдум накара Ворм да прави ново спасяване, а Ерик Ламела спечели дузпа за лондончани след колеблива намеса на Лукас Лейва. Винсент Янсен мощно вкара в центъра на вратата и Тотнъм имаше 15 минути да докара мача до продължения.

Ламела поиска, но не получи втора дузпа за борба с Морено, а младокът Харисън пропиля най-добрия шанс за изравняване и се провали с първото докосване на втората греда.

Дани Стъридж беше близо до фамозен трети гол, но прехвърлящият му удар с външен фалц срещна напречната греда.

Резултати, голмайстори и програма в осминафиналите, 4-и кръг, за Купата на Лигата в Англия:

Ливърпул – Тотнъм 2:1
1:0 Стъридж ‘9
2:0 Стъридж ‘64
2:1 Янсен ’76 /дузпа/

Арсенал – Рединг 2:0
1:0 Окслейд-Чембърлейн ‘33
2:0 Окслейд-Чембърлейн ‘78

Бристол Сити – Хъл Сити 1:2