Уест Хем спечели лондонското дерби и продължава към четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" надделяха над Челси с 2:1, Саутхемптън също продължава в Купата на Лигата

Отборът на Уест Хем победи Челси с 2:1 на Олимпийския стадион в Лондон и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата.

Шейку Куяте откри резултата в полза на „чуковете“ в 11-ата минута, а Желсон Фенандеш удвои в 48-ата. Гари Кейхил пък вкара почетно попадение за „сините“ в продължението на срещата. И двата тима имаха претенции за дузпа, но главният арбитър така и не посочи бялата точка.

Домакините бяха пределно мобилизирани и търсеха на всяка цена успеха в срещата. От своя страна мениджърът на Челси Антонио Конте даде почивка на някои от звездите си и разчиташе на по-млади футболисти.

В тима на Челси обаче се завърна 35-годшиният капитан Джон Тери, който отсъстваше от терените около месец поради травма в глезена. Все пак през втората част в игра за Челси се появиха Диего Коста, Еден Азар и Педро.

След по-силни начални минути от страна на „сините“, се стигна до 11-ата минута, когато Куяте  засече с глава страхотно центриране на Марк Ноубъл и почти от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на слисания Асмир Бегович.

Минутите до почивката протекоха при поделено надмощие, като възпитаниците на Славен Билич търсеха своя шанс основно на контраатака.

В 48-ата минута „чуковете“ нанесоха своя втори решителен удар в мача. Първо Дмитрий Пайе бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе отразен от вратаря на домакините. Впоследствие обаче кълбото стигна до Фернандеш и швейцарския национал прати топката по земя в далечния ъгъл за 2:0.

Уест Хем продължи със страхотното си представяне, но до повече голове във вратата на гостите не се стигна.

Футболистите на Конте хвърлиха много усилия в заключителните минути, но стигнаха единствено до почетно попадение, дело на Гари Кейхил, който се разписа от близка дистанция в даденото от рефера продължение.

В друга среща от турнира за Купата на Лигата пък Саутхемптън победи гостуващия Съндърланд с 1:0 и също намери място на четвъртфиналите.

Единственото попадение в срещата отбеляза мароканският полузащитник Софиан Буфал в 66-ата минута.

По този начин "светците" взеха минимална, но достатъчна преднина срещу "черните котки" и вече очакват своя съперник в следващия кръг на надпреварата.