Рома се измъчи с Пескара, но съкрати разликата с Юве (ВИДЕО)

"Вълците" предрешиха всичко в двубоя още до десетата минута

Отборът на Рома скъси изоставането си от водача в Серия "А" Ювентус само на 4 точки, след като победи с 3:2 Пескара в мач от 14-ия кръг.

"Вълците" предрешиха всичко в двубоя още до десетата минута с две попадения на Един Джеко. Босненският национал откри резултата в седмата минута, засичайки центриране на Диего Пероти.

Три минути по-късно домакините повториха упражнението, само че Пероти сега центрира отляво, а Джеко засичаше с крак.

Пескара намали след час игра, когато Ледиан Мемушай прониза далечния ъгъл с прецизен и силен удар от пеналта с левия крак.

Рома възстанови аванса си от спорна дузпа чрез Диего Пероти, който беше фаулиран от Алесандро Крешченци.

Крайното 2:3 оформи Джанлука Капрари в 74-ата минута след лошо изчистена топка.

Това бе мач №400 за Даниеле де Роси в Серия А – всички с екипа на Рома. А Томас Вермален се завърна след близо три месеца отсъствие поради херния.

„Вълците” делят второто място с Милан – по 29 точки. Пескара се нарежда на 18-ото със 7.