Интер вкара три бързи гола на Фиорентина, но би трудно с човек повече (ВИДЕО)

„Виолетовите” спряха серия от 4 победи над опонента с 2:4 в Милано

Интер спря серията си от четири загуби срещу Фиорентина, след като спечели с 4:2 домакинството си от XIV кръг на Сеиря „А”.

„Нерадзурите” започнаха ударно мача на „Джузепе Меаца” и взеха класическа преднина още преди да са изтекли първите 20 минути, след което съперникът им остана с човек по-малко, но въпреки това можеше и да се добере до равенството със силно второ полувреме.

Първото обаче бе почти изцяло за домакините, след като още в третата минута Марсело Брожович откри резултата с мощен шут под гредата.

В деветата пък Антонио Кандрева направи 2:0, а в 19-ата асистира на капитана Мауро Икарди за 3:0.

Гостите все пак върнаха един гол, дело на звездата им Никола Калинич в 37-ата минута, ала точно преди почивката техният капитан Гонсало Родригес получи директен червен картон заради нарушение срещу излизащия сам срещу вратаря Икарди.

През втората част обаче Интер пропусна шансовете си, докато Фиорентина върна още един гол в 62-ата минута чрез Йосип Иличич.

Този резултат се задържа до 90-ата минута, когато Мауро Икарди оформи крайното 4:2.

Благодарение на успеха си Интер събра 21 точки и вече има с една повече от Фиорентина, но и с мач повече.