Меси с два гола, а Барса победи опашкар след три поредни равенства в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците се наложиха с 3:0 над Осасуна през втората част

След три поредни равенства в Примера Барселона се върна на победния път. Каталунците се наложиха с 3:0 като гости на Осасуна, като головете паднаха през второто полувреме. Отбелязаха ги Луис Суарес (59’) и Лионел Меси (73’, 90’).

През първото полувреме на „Ел Садар” не падна гол, като гостите от Каталуния пропуснаха няколко положения, докато домакините имаха само едно – Риера не улучи вратата.

В 12-ата минута Луис Суарес тресна гредата, а в 25-ата Меси и уругваеца комбинираха, като прехвърлящият удар на аржентинеца прехвърли и вратата.

Барселона се оттегли на почивка при 0:0 за четвърти пореден път в Примера. Осасуна изравни гредите в 49-ата минута чрез Серхио Леон.

В 59-ата минута Луис Суарес изведе каталунците напред в резултата. Меси изведе Жорди Алба и неговото перфектно центриране позволи на Луис Суарес да завърши отблизо в мрежата.

Уругваецът отбеляза срещу 22-и отбор в Ла Лига от общо 24 (общо 66 гола).

Меси направи 2:0 в 72-ата минута. Отново Алба се отличи с асистенция, а маестрото удвои елегантно.

Тер Щеген пък направи две спасявания преди Меси да оформи крайното 3:0 в 92-ата минута, когато се справи с четирима бранители.

Лео вкара 17 гола в последните си 9 мача срещу Осасуна, като 6 от тях са на „Ел Садар”.

След 15 мача Барселона заема второто място в класирането с актив от 31 точки, отстъпвайки с 3 на Реал.

Осасуна допусна 5-а поредна загуба в шампионата и е последен със 7 точки.