Рома спечели битката за второто място с Милан (ВИДЕО)

Нианг пак пропусна дузпа, Наинголан реши всичко с хубав гол

Рома се наложи като домакин над Милан с минималното 1:0 в последния мач от XVI кръг на италианската Серия „А”.

Голямото дерби на „Олимпико” не предложи много голови възможности, но за сметка на това в него имаше много емоции и битка за всяка педя терен. То бе и пряк сблъсък за второто място, защото преди срещата опонентите имаха равен актив от 32 точки.

Гостите от Милано обаче могат да съжаляват, защото пропуснаха да открият резултата още през първото полувреме и допуснаха гол през второто.

В 27-ата минута Джанлука Лападула се измъкна от защитата на Рома и бе съборен в пеналта от връхлитащия вратар на домакините Войчех Шчесни.

Арбитърът логично отсъди дузпа, а зад топката застана Мбайе Нианг, но стражът на „вълците” спаси и се реабилитира за извършеното нарушение.

Така френският нападател на гостите пропусна втора поредна дузпа, след като стори това и в предния кръг срещу Кротоне.

Малко преди почивката травма получи Бруно Перес, който бе заменен от бившия играч на Милан Стефан Ел Шаарауи.

Малкия Фараон изигра много силно второ полувреме и непрестанно тормозеше защитата на Милан, която отговаряше с безцеремонни нарушения.

Така се стигна до 62-ата минута, в която Раджа Наинголан овладя една топка и напредна към границата на наказателното поле, откъдето със силен шут я прати в мрежата на Джанлуиджи Донарума.

След попадението Рома имаше шансове да стигне и до второ, но не ги използва и в крайна сметка взе минимален успех.