Милан и Аталанта се занулиха (ВИДЕО)

В мъглата на „Сан Сиро” Милан и Аталанта справедливо поделиха точките след 0:0

В мъглата на „Сан Сиро” Милан и Аталанта справедливо поделиха точките след 0:0 в 17-ия кръг на Серия А.

Аталанта беше по-добрият отбор през първото полувреме, но Лука Антонели от Милан тресна гредата точно преди почивката. През второто полувреме ролите се размениха, но бергамаските на два пъти чистиха от голлинията.

Росонерите нямат победа вече в два мача от Серия А, а бергамаските – в три.

Мати Фернандес, Рикардо Монтоливо и Давиде Калабрия отсъстваха от състава на Милан, но Джак Бонавентура, Юрай Куцка и Лука Антонели се завърнаха. Карлос Бака беше оставен на пейката вместо Джанлука Лападула. Аталанта трябваше да се справя без Ертрит Бериша, Алберто Палоски и Абдулай Конко.

Най-добрата възможност за гостите от Бергамо дойде в 30-ата минута, когато Андреа Петаня направо развинти бранителите на Милан, като си извоюва чудесна позиция в наказателното поле, но прати встрани от вратата.

Милан изостри атаката си през второто полувреме и можеше да открие в 62-ата минута, когато Куцка центрира прострелно на задната греда, но там Лападула не успя да достигне топката и да я засече в мрежата.

Най-добрата възможност за росонерите се откри в 78-ата минута, когато вратарят Марко Спортиело сбърка, излязъл напред, Лападула финтира бранител и стреля във вратата, но от голлинията Зуканович изби.

В 84-ата минута резервата Карлос Бака, който току се бе появил, финтира вратаря при извеждащо подаване към него, но отново човек от голлинията изчисти.

Така, Милан остава трети с 33 точки. Ювентус (39) и Рома (25) се срещат от 21:45 ч.