Рома отвори преднина на второто място след успех над Киево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каляри и Сасуоло сътвориха истинско шоу със седем гола и червен картон

Рома стигна до трудна, но много важна победа с 3:1 срещу Киево и се върна към победите след загубата срещу Ювентус в миналия кръг.

„Римските вълци“ трябваше да правят пълен обрат, след като в 37-та минута Киево откриха резултата чрез Де Гузман, който засече перфектно центриране отдясно. Видимо по-активните домакини стигнаха до пряк-свободен удар секунди преди почивката, а Стефан Ел Шарауи го изпълни перфектно над стената и изравни за 1:1.

След почивката джалоросите продължиха да са по-добрият състав и в 52-та минута Джеко се възползва от разбъркване в наказателното поле на Киево и отбеляза от метър. Засадата пък бе покрита сериозно от крайния защитник на „магаретата“ Мариано Ицко.

В самия край Диего Пероти бе съборен в наказателното поле, а след това сам реализира дузпата за крайното 3:1.

На остров Сардиня Каляри и Сасуоло направиха най-голямото шоу за вечерта. Домакините победиха с 4:3 след няколко обрата.  Първо Марко Сау даде аванс на Каляри в 14-та минута, но Сасуоло върна бързи два гола чрез Аджапонг и Пелегрини. Последният получи червен картон веднага след гола си и остави „мапейци“ с човек по-малко. Въпреки това, в 58-та минута Ачерби покачи на 1:3. Тогава Каляри възкръсна и след голове на Бориело и Фариас на два пъти, победиха с 4:3.

Палермо бе на косъм от втори пореден успех в Серия А, но гол на Кристиано Бираги във втората минута на продължението раздели точките между сицилианци и Пескара. Преди това в 33-та минута Робин Куайсон бе дел предмиство на домакините.

В останалите срещи Андреа Белоти отново донесе победата на Торино срещу Дженоа с минималното 1:0, а Сампдория и Удинезе не успяха да си отбележат гол на „Мараси“.