Манчестър Сити закова „чуковете” пет пъти (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" смазаха Уест Хем на неговия стадион с 5:0, Агуеро с нов гол и клубно постижение

Манчестър Сити не прояви капка милост и смаза Уест Хем с 5:0 на неговия нов стадион в третия кръг за ФА Къп. Яя Туре откри от спорна дузпа в 33-ата минута, а до почивката Нордвайт си вкара автогол, докато Давид Силва се подигра с вратаря за 3:0. След паузата Агуеро и Джон Стоунс дадоха ново измерение на разгрома.

За втори път на новия си стадион Уест Хем допусна пет гола след онова 1:5 от Арсенал във Висшата лига на 3 декември.

9 000 фенове на Манчестър Сити окупираха „Лондон Стейдиъм” под дъжда, сякаш предчувствайки какво може да се случи.

Началото беше равностойно с опасни удари на Давид Силва и Микаил Антонио. В 31-ата минута обаче съдията Майкъл Оливър даде леко пресилена дузпа за намеса на Анжело Огбона срещу Пабло Сабалета, който падна твърде лесно в наказателното поле. Яя Туре без колебания вкара в долния ляв  ъгъл 13-ата си дузпа от 13 опита с екипа на Сити и остана безпогрешен от бялата точка за 1:0.

Веднага след дузпата Софиан Фегули направи огромен пропуск и не уцели празната врата отблизо след избит шут на Антонио.

Това се оказа повратен момент, защото до почивката всичко свърши. В 41-ата минута Саня направи две двойни подавания отдясно и центрира отлично, което накара Нодрвайт да опита да попречи на Стърлинг, но пък норвежецът си вкара автогол с протегнат крак за 2:0.

Още до почивката гостите хванаха „чуковете” на контра трима на един, Стърлинг спокойно намери Давид Силва, който изчака вратаря да падне и вкара с лекота – 3:0.

Сити тотално доминираше след почивката и пет минути след рестарта Агуеро елегантно отклони с външен фалц от вратарското поле удара на Яя Туре, а топката мина над вратаря за 4:0. Серхио Агуеро със 154 гола във всички турнири стана третият най-резултатен футболист в историята на „гражданите”.

Шест минути преди края Нолито центрира от корнер, а Джон Стоунс засече добре с глава и технологията на голлинията отчете гол, защото Нобъл изби зад линията – 5:0.

Манчестър Сити продължава напред към 4-ия кръг, а Уест Хем за осми път този сезон допусна три или повече попадения.

Нойер: Готови сме и за дузпи

Стражът на Байерн Мюнхен говори за очакванията си преди реванша с Реал Мадрид

Тухел потвърди: Де Лихт и Дайер ще играят

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен ще разчита на двамата защитници на "Бернабеу"

Манчестър Юнайтед "счупи" 50-годишен антирекорд

"Червените дяволи" са допуснали 81 гола за 49 мача

Предупредиха английските фенове да бъдат разумни на Евро 2024

Като един от най-критичните мачове се очаква да бъде този между Германия и Шотландия