Наполи и Рома с важни победи в битката за топ 3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сасуоло заби четири на Палермо, а Лацио пребори Аталанта в дербито под върха

Наполи победи като домакин Пескара с 3:1 и остана на третото място в класирането на Серия А, събирайки 41 точки. Головете за пертенопеите отбелязаха Тонели, Хамшик и Мертенс, а Капрари се отчете с почетния гол за "делфините"

Първото полувреме премина под пълния контрол на Наполи, като атаките се редиха една след друга, но до по-опасни положения така и не се стигаше, тъй като защитата на Пескара бе подредена много добре.

Веднага след почивката това се промени и в 47-та минута Тонели откри за неаполитанци след точен удар с глава. Три минути по-късно Хамшик отбеляза и втори гол, след като бе намерен перфектно зад защитата и от въздуха без проблеми пусна топката покрай Бицари. В 86-та минута Мертенс отбеляза третия гол, след като засече пас на Алан. В последната минута от продължението Пескара спечелиха дузпа, която Джанлука Капрари реализира за почетното 3:1.

По същото време Рома победи Удинезе с минималното 1:0 на "Дачия Арена"  и остана втори зад Ювентус

В 5-та минута Раджа Наинголан изпрати мощен шут по посока на вратата, но Карнезис изби. Седем минути по-късно белгиецът все пак отбеляза гол. Той бе намерен от Строотман и с нисък удар откри резултата. Три минути по-късно Рома получиха правото да изпълнят и дузпа, но Джеко изрита топката високо над вратата. След почивката "джалоросите" се опитаха да подпечатат победата си по-рано, но Ел Шарауи и Джеко не успяха да реализират шансове, открили се пред тях.

Лацио обърна Аталанта на "Олимпико"  и победи с 2:1

В 21-та минута Андреа Петаня даде аванс на гостите. Юношата на Милан получи в наказателното поле, обърна се и с удар от воле отбеляза с 0:1. В продължението на първото полувреме Сергей Милинкович-Савич възстанови равенството, след като надскочи всички в отбраната на Аталанта при центриране и заби топката с глава в мрежата на Бериша.

Лацио показаха повече хъс през втората част и в 68-та минута си спечелиха дузпа, след като Чиро Имобиле бе повален в наказателното от Бериша. Именно нападателят се зае с изпъпленнеито и не сбърка.

Сасуоло нанесе втора поредна загуба на Палермо, след като ги победи с 4:1 на "Мараси".

Гостите започнаха по перфектен начин срещата и в 9-та минута Робин Куайсон откри резултата, след като бе намерен по перфектен начин зад гърба на защитата от Нестеровски.

Постепенно домакините взеха инициативата и в 15-та минута Алесандро Матри изравни. Нападателят бе намерен от Берарди и с мощен шут с десния крак заби кълбото в горния ляв ъгъл на Посавеч. В 24-та минута неровердите стигнаха до пълен обрат, след като Регуса се справи с почти цялата защита на Палермо, а накрая от малък ъгъл прехвърли стража на сицилианци.

След почивката домакините продължиха да са по-добрият отбор на терена и шест минути след като бе изминал час игра, Алесандро Матри отбеляза второто си попадение в мача. След ужасно неразбирателство в защитата на Палермо, Берарди открадна топката пред погледа на Посавеч, той се хвърли в краката му, но изби кълбото точно пред Матри, който не сгреши за 3:1. Четвъртият гол за домакините пък отбеляза Политано седем минути преди края.

В последния мач от този час Сампдория и Емполи не успяха да се отбележат гол, като единственият по-интересен момент бе изпусната дузпа на Леван Мачедлидзе в 31-та минута.