Страхотна битка, много пропуски и ново равенство в голямото дерби на английския футбол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан Ибрахимович герой за Юнайтед в края

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в дербито от 21-ия кръг във Висшата лига, играно на „Олд Трафорд“.

По този начин мърсисайдци прекъснаха серията от шест поредни шампионатни победи на "Червените дяволи", но продължават да бъдат без успех на този стадион от март 2014 г.

Джеймс Милнър откри резултата от дузпа в 27-ата минута в 50-ия сблъсък между двата гранда от създаването на Премиър лийг. Златан Ибрахимович пък донесе точката на Юнайтед в 84-ата.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо заложи на Антони Марсиал и Ибрахимович в атака. Маркос Рохо и Майкъл Карик също бяха сред титулярите, докато капитанът Уейн Рууни и Хуан Мата бяха оставени на скамейката.

Възстановеният от травма Джордан Хендерсън се завърна сред стартовите 11 на Юрген Клоп. Голямата изненада в състава на Ливърпул бе, че 18-годишният Трент Александър-Арнолд започна отдясно на отбраната за сметка на контузения Натаниел Клайн, докато Жоел Матип отпадна от групата поради конфликт с националния отбор на Камерун.

Срещата започна с отдаване на почит към починалия през седмицата бивш селекционер на Англия Греъм Тейлър.

Първата по-сериозна опасност в мача се откри пред Пол Погба в 19-ата минута. Френският нападател бе изведен на чиста позица от Мхитариян, но ударът му от близко разстояние премина вдясно от вратата на гостите.

В 27-ата минута отново Погба бе в центъра на събитията, но този път в негативна светлина за своя отбор, след като игра с ръка в наказателното си поле след центриране на Джеймс Милнър и главният рефер Майкъл Оливър веднага отсъди 11-метров наказателен удар.

Самият Милнър застана зад топката и безпогрешно прати топката в мрежата с мощен изстрел от бялата точка.

В 33-ата минута Златан Ибрахимович бе много близо до изравняването след много добро изпълнение по земя на пряк свободен удар, но Симон Миньоле се намеси блестящо и предотврати сигурен гол.

Белгийският страж трябваше да се намесва отново в 40-ата минута, когато Мхитарян бе изведен в наказателното поле и стреля силно от малък ъгъл, но без успех.

На почивката в игра за Юнайтед влезе Уейн Рууни, заменяйки Майкъл Карик.

Отлична възможност бе пропиляна от домакините в 55-ата минута, когато Мхитарян бе изведен от Ибрахимович и опита да комбинира с Марсиал в пеналтерията на Ливърпул, но французинът бе хванат в крачка и не успя да се възползва от подаването.

Хубав удар от малък ъгъл на Роберто Фирмино в 61-ата минута накара и Де Хеа да показва уменията си.

В 82-ата минута след центриране в наказателното поле на мърсисайдци, Уейн Рууни засече силно топката от воле, но Миньоле изби. При това положение бе маркирана несъществуваща засада.

Само две минути по-късно обаче домакините ликуваха. Рууни сложи топката на главата на Фелайни с фантастично подаване отляво, но кълбото се удари в дясната греда. След това Валенсия игра с топката, за да може Златан Ибрахимович с глава да я прати в напречната греда и в крайна сметка зад Симон Миньоле за 1:1.

Последната възможност в срещата се откри пред Вайналдум, който обаче не успя да затрудни Де Хеа. По този начин и второто издание на голямото дерби за сезона завърши наравно, след като първата срещата между двата тима бе приключила при резултат 0:0.

Точката обаче бе достатъчна на мърсисайдци да изпреварят Арсенал и да заемат третата позиция с актив от 45 точки. Възпитаниците на Моуриньо пък са шести с 40 пункта.