Монпелие прекърши добрата серия на Тулуза (ВИДЕО)

Монпелие прекърши добрата серия на Тулуза (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха с по 10 души

Тулуза беше в серия от 5 поредни мача без загуба в Лига 1, но допусна поражение с 1:2 от Монпелие у дома. Съставът на Карлес Мартинес игра с човек повече от средата на второто полувреме след червения картон на Тежи Савание, но не извлече никаква полза от това.

В края гостите изтръгнаха победата с гол на Халил Фаяд, а Расмус Николайсен от Тулуза също беше изгонен.

Монпелие няма загуба от средата на март, когато отстъпи с 2:6 на собствен терен срещу Пари Сен Жермен. Тимът на Мишел Дер Закарян вече е 10-и в класирането с 40 точки, колкото има и Тулуза.Савание откри резултата в полза на гостите в 27-ата минута след пас на Исиага Сила и мощен удар, оказал се неспасяем за Гийом Ресте. Малко по-късно Тулуза изравни с попадение на Тайс Далинга, а в 40-ата минута гол на Закария Абуклал беше отменен заради нарушение в атака.

Тежи Савание получи втори жълт картон в 65-ата минута и остави Монпелие в намален състав, но съотборниците му не се огънаха и дори вкараха втори гол, дело на резервата Фаяд в 81-ата минута. Скоро след това централният защитник на Тулуза Николайсен също видя червения цвят.

Слот: Следим внимателно натоварването на футболистите

Мениджърът на английския Ливърпул Арне Слот заяви, че натоварването на футболистите в клуба се следи внимателно, за да се избегнат контузии заради сгъстения график

Еди Хау постави ФА Къп като цел пред Нюкасъл

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау говори преди утрешното гостуване на Астън Вила в турнира за Купата на Футболната асоциация

Ман Юнайтед набеляза двама от Серия А за лятото

Вестник „Tuttosport“ съобщава, че Манчестър Юнайтед ще следи отблизо съботното Дерби на Италия между Интер и Ювентус

Игор Тиаго подписа с Брентфорд за още 5 години

Брентфорд направи всичко възможно да парира нарастващия интерес към Игор Тиаго и обвърза бившия нападател на Лудогорец Игор Тиаго с договор до 2031 година

Ганайският футболист обвинен в изнасилване от четвърта жена в Англия

Бившият футболист на Арсенал Томас Партей, който вече е обвиняем в Англия за изнасилване и сексуална агресия към три жени, бе обвинен в изнасилване и от четвърта вероятна жертва, съобщи АФП.

Скандал с ТВ права във Франция води до оставки

Решението на ФИФА да предостави правата за Световното първенство по футбол през 2026 г. на beIN Sports, вместо на новата платформа Ligue 1+, предизвика безпрецедентна криза във френския професионален футбол