Лудогорец се измъчи в първата си контрола, стигна до равенство с предпоследния в Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жоао Пауло дебютира неофициално с гол

Лудогорец се поизмъчи в първата си зимна контрола. Отборът на Георги Дерменджиев, който през февруари ще спори с датския ФК Копенхаген на 1/16 финалите в Лига Европа, завърши 1:1 с новака и предпоследен в руската Премиер лига Арсенал (Тула).

Новото попълнение Жоао Пауло дебютира неофициално с гол, за да изравни резултата през второто полувреме, когато българският първенец създаде положенията си.

Срещата се проведе в турския курорт Белек, където температурата днес достигна 15 градуса.

Началото бе трудно. Първата опасност беше пред вратата на Владо Стоянов. В 12-ата минута Бурмистров стреля силно от около точката на дузпата, но Терзиев подложи главата си и изби в корнер.

В 32-ата минута Владо Стоянов трябваше да се намесва при диагонален шут отляво в наказателното поле на Горбатенко. После Терзиев се намеси решително срещу удар на Максимов.

Георги Дерменджиев излее с изцяло нова единайсеторка след почивката, като пусна тежката артилерия в предни позиции. Дебютираха неофициално вратарят Ренан дос Сантос и крилото Жоао Пауло. Вече бившият играч на Ботев вкара гол в 59-ата минута, когато бе изведен, но флагът за засада беше вдигнат и резултатът остана 0:0.

Лудогорец започна по-добре второто полувреме, но получи гол след бърза атака по фланга. Централният защитник Игор Пластун засече в собствената си мрежа прострелно центриране отдясно на Власов в опит да попречи на адресата на подаването Игор Шевченко.

Минута по-късно Лудогорец можеше да изравни. Марселиньо изведе Кампаняро в коридор, но вратарят на Арсенал блокира.

Равенството бе възстановено в 74-ата минута, когато Жоао Пауло беше оставен непокрит в наказателното поле и засече ниско центриране отдясно.

В 79-ата минута Марселиньо изпълни заучено свободен удар на дъгата, като разградчани не се хванаха на капана за изкуствена засада. Пластун можеше да се реабилитира, но ударът му бе избит от вратаря Левашов.

Секунди по-късно стражът на руснаците се оказа последна преграда пред голмайстора Жоао Пауло.

Следващата контрола на Лудогорец на турска земя е в събота срещу лидера в полското първенство Ягелония. Двубоят отново ще стартира в 16:30 ч българско време.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ (ТУЛА) 1:1

0:1 Пластун (64' автогол)
1:1 Жоао Пауло (74')

Състави:

Лудогорец първо полувреме: Стоянов, Минев, Моци, Терзиев, Василев, Анисе, Лукас Саша, Вандерсон, Лукоки, Кешерю, Кишада
Лудогорец второ полувреме: Дос Сантос, Сисиньо, Пластун, Паломино, Натанаел, Дяков (к), Кампаняро, Кафу, Марселиньо, Мисиджан, Жоао Пауло
Неизползвани резерви: Борян, Наумов, Георгиев, Климентов, Ковачев, Чунчуков
Треньор: Георги Дерменджиев

Арсенал (Тула): Габулов, Беляев, Вергара, Денисов, Ершов, Бурчану, Стеклов, Максимов, Комбаров, Горбатенко, Бурмистров
Треньор: Сергей Киряков

Рефер: Хасанов, Азербайджан (ФИФА)
Жълти картони: Комбаров, Буранов (Арсенал)