Рома остана на точка от Юве след само 1:0 над Каляри (ВИДЕО+СНИМКИ)

Един Джеко носи 13-ия пореден успех на "Олимпико"

В последен мач от 21-ия кръг на италианската Серия А Рома постигна търпелива победа с 1:0 над Каляри и записа пети пореден успех във всички турнири. С гол на Един Джеко в 55-ата минута „вълците” натрупаха поредна 13-а домакинска победа.

„Джаолоросите” се нуждаеха от точки, за да останат пред Наполи на второто място и на точка от Ювентус, който е с мач по-малко.

Жуан Жезус беше наказан, Алесандро Флоренци – контузен, а Мохамед Салах – на турнира за Купата на африканските нации, но Диего Пероти се завърна в състава на Лучано Спалети след мускулен проблем.

Сардинците бяха загубили преди този мач три от последните пет срещи с Рома, като нямаха успех от февруари 2013 (4:2 в Рим). А през август стигнаха до 2:2 след 0:2 на свой терен.

Рома създаваше ситуации, но ги пилееше. Най-чистото положение дойде в 31-ата минута, когато Де Роси копна над цялата защита, извеждайки Един Джеко сам срещу вратаря. Босненецът засече от движение, но стреля слабо и право в ръцете на Рафаел.

Рома най-накрая преодоля защитата на Наполи в 55-ата минута, когато при сходна ситуация Джеко оползотвори подаване на Антонио Рюдигер и отбеляза 14-ия си гол този сезон.

Пероти можеше да удвои в 70-ата минута, когато излезе на стрелкова позиция отдясно, но Рафаел спаси силния шут.

4 минути по-късно Джеко вкара втори гол, но беше зад гърба на отбраната и реферите правилно не го признаха.

После Рафаел изби удар с глава на Джеко, а при добавката Диего Перес прати в аут от непосредствена близост.

Воле на Наинголан бе отразено от Рафаел в последните десетина минути. Джеко пък прати с глава в напречната греда.

В добавеното време резервата на Каляри Жоао Педро изрита Кевин Строотман и реферът му извади червен картон.

Така, Рома запази разликата с Юве (-1 мач) на точка. Каляри отново загуби след спечелен мач и се нарежда 11-и.