Алжир отпадна без нито една победа на Купата на Африка (ВИДЕО)

След Обамеянг, дойде ред и на футболист №1 на Африка Рияд Марез да отпадне в груповата фаза след 2:2 с лидера Сенегал

Ден след като домакините от Габон отпаднаха и голямата им звезда Пиер-Емерик Обамеянг остана разочарован, дойде ред и на футболист №1 на Африка за 2016 година Рияд Марез да изпие горчивата чаша на отпадането от Купата на Африканските нации 2017. Алжир не можа да бие резервите на лидера в група B Сенегал за 2:2, но дори и да беше победил нямаше да се класира напред, защото по същото време Тунис разгроми аутсайдера Зимбабве с 4:2 и продължава напред към четвъртфиналите. Двата мача с общо 10 гола донесоха най-резултатния ден от началото на турнира, който досега е доста слаб като резултатност.

Селекционерът на Сенегал Алиу Сисе нарече последния мач в групата с алжирците „Африканското Класико”, но въпреки това подмени цели 10 от титулярите си в предния мач, за да съхрани силите им за четвъртфинала срещу Камерун в събота. Вторият в групата Тунис ще срещне Буркина Фасо в топ 8.

Водачът в групата Сенегал завърши със 7 точки без загуба, Тунис е втори с 6, Алжир и Зимбабве отпаднаха с по две и една.

Във Франсвил алжирците поведоха рано с гол на нападателя на Лестър Ислам Слимани, който засече от воле чудесното центриране на Софиан Хани за 1:0 в 10-ата минута. Белята беше там, че Тунис поведе по същото време в началото на своя мач срещу Зимбабве след рикоширал далечен удар на Наим Слити и шансовете на „Пустинните лисици” започнаха да се изпаряват. Юсеф Мсакни направи 2:0 за тунизийците в 22-ата минута и съвсем скапа настроението на Алжир в другия мач.

Рияд Марез беше близо до красив гол след двойно подаване, но вратарят Н’Диайе изби. Тунис беше много по-ефективен и направи на бърза ръка 3:0 над Зимбабве с гол на Таха Кениси в 36-ата минута.

Оклюмалите алжирци допуснаха изравнителен гол в 41-ата минута. Манди изчисти неубедително центриране на Сар и Папакули Доп от дъгата на наказателното поле се разписа през купа от защитници.

Нолидж Мусона върна един гол за Зимбабве в другия мач, но Тунис си върна големия аванс до почивката и нападателят на Съндърланд Уаби Казри от дузпа направи 4:1.

Рияд Марез разпиля защитата на Сенегал в 51-ата минута и центрира на втора греда за съотборника си в Лестър Слимани, който укроти на гърди и с леко странен удар прехвърли вратаря за 2:1 с втория си гол.

Веднага след центъра обаче нападателят на Фенербахче Муса Соу стреля без да му мисли от 20-ина метра при отбита топка и изравни – 2:2.

Зимбабве намали на 2:4 с гол на Ндоро в 57-ата минута, но интригата сякаш вече липсваше и Рияд Марез просто опитваше да покаже за последно класата си на турнира.

Алжир отпадна без да запише нито една победа след две ремита по 2:2 и загуба с 1:2 от Тунис.