Меси избухна с историческо постижение за Маями (ВИДЕО)

Меси избухна с историческо постижение за Маями (ВИДЕО)

Аржентинецът даде цели пет асистенции

Лионел Меси постигна нещо, което никой преди него не беше правил в Мейджър Лийг Сокър. Аржентинският гений стана първият футболист с пет асистенции в един мач от създаването на лигата, както и първият, който участва пряко в шест гола в един двубой.

Меси записа историческото постижение при победата на Интер Маями с 6:2 над Ню Йорк Ред Булс. Световният шампион вкара един от головете за "чаплите" и подаде за другите пет. С хеттрик за отбора на Херардо Мартино се отличи Луис Суарес. Уругваецът наниза три гола за по-малко от четвърт час и се изравни с Меси, като двамата имат по 10 попадения от началото на сезоан и оглавяват листата на стрелците в МЛС.След третата си поредна победа Интер Маями е начело в класирането на Източната конференция с 24 точки и е отборът с най-добри показатели в цялата лига. Меси не пропусна да отбележи гол в седми пореден мач в МЛС. Бившата звезда на Барселона е убедителен лидер и при асистенциите с с общо 13 от старта на сезона.

До почивката падна само един гол и той беше във вратата на домакините. Отбеляза го Данте Ванзейър в 30-ата минута. Белгиецът стигна пръв до топката след удар в гредата на Викелман Кармона и откри в полза на Ню Йорк Ред Булс. Интер Маями създаде няколко чисти положения, но ги пропусна. Тимът на Херардо Мартино обаче заигра по коренно различен начин след почивката и буквално разпердушини съперника си.

За обрата много помогна появата на Матиас Рохас. Привлеченият от Коринтианс парагваец замени Дейвид Руис и още в 48-ата минута възстанови паритета след подаване на Меси. Само две минути по-късно аржентинската звезда получи пас от Суарес и заби топката под гредата за 2:1. След този гол домакините правеха каквото си поискат на терена, а Меси и Суарес напомниха за най-силните си години с екипа на Барселона.

Рохас направи резултата 3:1 в 62-ата минута с втория си гол в мача, а след това удари часът на Суарес. Уругвайският ветеран засече от въздуха центриране на Меси в 69-ата минута и насочи топката в мрежата. Малко по-късно 37-годишният стрелец отново беше изведен от Меси и пусна кълбото между краката на Карлос Коронел, а в 81-ата минута Меси намери своя добър приятел с външен фалц и за Суарес не беше проблем да оформи хеттрика си. До края остана време гостите да стигнат до второ попадение, дело на Емил Форшберг от дузпа.

 

Марин Петков със силен мач, но тимът му не спечели (ВИДЕО)

Нова грешна стъпка за Ал-Таавон

Бусато си намери нов отбор

Бившият вратар на ЦСКА Густаво Бусато продължава кариерата си в родината.

Ето'о защити Джани Инфантино, който според него е "променил футбола"

Джани Инфантино не е направил нищо лошо, смята президентът на Камерунската футболна федерация Самуел Ето'о, като даде подкрепата си за президента на ФИФА, предаде АФП

Чеферин: Някой трябва да напомни на Инфантино, че е европеец

Президентът на УЕФА Александър Чеферин заяви, че президентът на ФИФА Джани Инфантино трябва да помни, че е европеец, наричайки плана на колегата си от ФИФА да продаде дял от Световното първенство на частни инвеститори „по-лош дори от проекта за европейската Суперлига“.

Скандинавските федерации свалиха доверието си от Инфантино

Шест скандинавски футболни федерации нанесоха в неделя единен удар на президента на ФИФА Джани Инфантино, като обявиха, че са загубили доверие в неговото ръководство, и в същото време поискаха радикални реформи в управлението на световната футболна федерация, предаде Ройтерс.

Инфантино искал Мондиал с 211 отбора

Новата идея на президента на ФИФА обаче не се осъществила