Хитрият Кишада мушна два гола на БАТЕ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец бие шампиона на Беларус за втора поредна година, Мисиджан откачи в края и тръгна да се бие

Жуниор Кишада с хитрост и находчивост пресече два паса в защитата на противника и отбеляза и двата гола при успеха на Лудогорец с 2:1 над шампиона на Беларус БАТЕ (Борисов).

Между двата гола на бразилеца БАТЕ отвърна с гол от далечен фаул на Алексей Риос в стил „ала Кристиано Роналдо”. Мисиджан полудя в края и на два пъти искаше да се бие с голмайстора на беларусите.

Така Лудогорец за втора поредна година побеждава БАТЕ на датата 7 февруари. Миналата година отново в Белек успехът беше с 3:0.

Това беше четвърта победа за тима на Георги Дерменджиев на лагера в Турция.

След четвърт час игра Мирко Иванич стреля от дистанция, но не затрудни новия бразилски вратар Ренан.

В 20-ата минута Жуниор Кишада пресече пас в половината на БАТЕ, премина отдясно на скорост през защитник и без сила, но много точно по земя се разписа в далечния долен ляв ъгъл с помощта на гредата.

Жоао Паоло можеше да удвои набързо, ала неговият шут беше спасен от вратаря.

Халфът на БАТЕ Алексей Риос стреля силно от около 30 метра от пряк свободен удар и вкара много красив гол над стената и в десния ъгъл след лоша реакция на Ренан. Отборът от Беларус сравни попадението с изпълненията на Кристиано Роналдо от фаул на официалния си сайт.

20 минути след почивката Върджил Мисиджан завъртя отлично от пряк свободен удар, но Шербицки внимаваше извади под напречната греда в корнер.

Хитрата лисица Кишада издебна успореден пас на Поляков пред наказателното поле на БАТЕ, открадна и елегантно прехвърли вратаря за 2:1. Това бе неговият четвърти гол на лагера на "орлите".

Кафу нахлу отляво и пусна технично по земя в обратния ъгъл, само сантиметри го разделиха от гола в 80-ата минута.

БАТЕ се оголи повече в защита в последните минути и Жоао Паоло стреля силно от фронтална позиция след двойно подаване с петичка, но насочи право в стража Шербицки.

Ренан спаси сигурен гол при удар на Рушевич към долния десен ъгъл.

В края Мисиджан просто изгуби разсъдък при нарушение на Риос срещу него и холандецът реагира като с две ръце хвана главата на съперника, а физиономията му издаваше огромен гняв.

В добавеното време Жоао Паоло излезе зад защитата отдясно и пусна по земя на втора греда за Мисиджан, но ядосаното крило не уцели празната врата, а вместо това се контузи при единоборството със защитник на беларусите.

И след последния съдийски сигнал Мисиджан тръгна да търси саморазправа с Риос и останалите играчи се намесиха да потушат страстите.

Последната контрола на Лудогорец на турска земя е още утре, сряда, срещу словенския Марибор, който отстрани Левски в Лига Европа още през лятото. В неделя разградчани играят отложен мач с Монтана в Първа лига, който ще се проведе на "Васил Левски" в София.

Лудогорец - БАТЕ (Борисов) 2:1
1:0 Жуниор Кишада '20
1:1 Алексей Риос '42
2:1 Жуниор Кишада '69

Лудогорец: Ренан, Й. Минев ('46 Сисиньо). Пластун, Г. Теризев (к), Ал. Василев, Саша, Кампаняро ('52 Анисе), Кишада, Вандерсон ('46 Мисиджан), Жоао Паоло, Кешеру ('46 Кафу)
Резерви: Вл. Стоянов, Моци, Натанаел, Дяков, Анисе, Мисиджан, Кафу
Треньор: Георги Дерменджиев

БАТЕ: Шербицки – Риос, Остоич, Поляков, Жавнерчик, Володко, Кендиш, Иванич, Джигеро, Стасевич, Радионов