Садио Мане шамароса набързо Тотнъм за 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първа победа за Ливърпул и първа загуба за Тотнъм през 2017-а във Висшата лига, нов шанс за Челси да дръпне на върха

С два гола на Садио Мане в рамките на три минути в началото на мача Ливърпул победи Тотнъм с 2:0 на „Анфийлд” и постигна първия си успех във Висшата лига през 2017-а. Така Ливърпул изравни с 49 точки 4-ия Манчестър Сити, който утре гостува на Борнемут, и върна Манчестър Юнайтед на шестото място след 25 кръга.

Тотнъм допусна първа загуба през 2017-а и остава втори с 50 точки, колкото има и третият Арсенал. Новината е чудесна за Челси (59), който може да дръпне още повече на върха, ако бие Бърнли като гост в ранния неделен мач.

Възпитаниците на Юрген Клоп влязоха в мача в лоша серия от пет шампионатни мача без успех, но изгаряха от желание да поправят ужасното впечатление от загубата като гости срещу Хъл Сити миналата седмица.

Ливърпул нямаше загуба в последните си осем срещи срещу „шпорите” и започна силно с атака след атака. Алдервайрелд направи ключова намеса и попречи на Коутиньо да вкара отбита топка в наказателното поле след 13 минути.

В 16-ата Тотнъм загуби в центъра, а Джорджиньо Вайналдум даде чудесен пас през центъра за Садио Мане, който спринтира и падайки вкара над Уго Лорис за 1:0.

Две минути по-късно Мане използва грешка на Ерик Дайър и изведе Филипе Коутиньо, Лорис боксира удара само до Фирмино, чийто изстрел също бе блокиран, но от трети опит Мане заби отблизо под гредата втория си гол и шокира гостите.

Уго Лорис в рамките на секунди на два пъти попречи на Мане да оформи хеттрик в средата на полувремето.

Тотнъм успя най-сетне на свой ред да създаде нещо опасно в 26-ата минута, но Хьон мин Сон стреля в Миноле, останал сам срещу него, а след корнера Лукас Лейва изби параболичен удар с глава на Деле Али към далечния ъгъл.

През втората част скоростта в играта падна, но заваля дъжд от жълти картони. Хари Кейн нацели лявата греда, но вече имаше маркирана засада в 56-ата минута.

Милнър центрира от фаул, а Матип с глава не можа да натисне в очертанията на вратата.

Маурисио Почетино пусна Муса Сисоко, Хари Уингс и Винсент Янсен, но Ливърпул контролираше уверено играта и не допусна грешките на Манчестър Сити, който допусна Тотнъм да му изравни от 2:0 на „Етихад”.